18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

Kadınlar için gökyüzüne balon bıraktılar

Kadınlar için gökyüzüne balon bıraktılar
Güncel Yazdır

Yenişehir Mahallesi Konak Sokak No:17 adresinde bulunan Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü bir dizi etkinlikle kutlanırken kadına şiddetin kınandığı kutlamada Kurucu Ali Korkmaz da yer aldı

Dünya Emekçi Kadınlar Günü, 3-6 yaş arası çocukların okul öncesi eğitim gördüğü Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda da kutlandı. Kurucu Ali Korkmaz, Genel Koordinatör Beyhan Gürsoy, Okul Müdürü Fikret Kaya’nın da yer aldığı etkinlikte okul duvarına “Kadına şiddete hayır” yazılı siyah pankart asıldı. Ayrıca çocuklar toplumda kadının önemine vurgu yapan dövizler taşıdı.

 

GÖKYÜZÜNE BALON BIRAKTILAR

Etkinliğin en renkli anları, çocukların gökyüzüne uçan balonları bıraktığı sırada yaşandı. İplerinde annelere yazılan “Her kadın özeldir, güzeldir, melektir, duygusaldır, çalışkandır” gibi özel mesajların yer aldığı balonlar gökyüzüne yükselirken, çocuklar da arkalarından el salladı. Okul öğretmenleri daha sonra birlikte pasta kesti. Özel Bilgi Köprüsü Kurucusu Ali Korkmaz, okul öğretmenlerine karanfil verip, Kadınlar Günü’nü kutladıktan sonra, “Siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel, tüm alanda varlığını gösteren Türk Kadını, evinde şefkatli bir anne, cephede muzaffer bir asker, komutandır” dedi. Korkmaz, tüm kadınların, ‘Dünya emekçi kadınlar gününü’ kutladığını da belirtti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu