18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

İYİ Parti Kocaeli’den Ünlü’ye suç duyurusu

İYİ Parti Kocaeli’den Ünlü’ye suç duyurusu
Siyaset Yazdır

Haber

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü hakkında suç duyurusunda bulunan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “İYİ Parti’ye gönül verenlere bu yakıştırmayı yapmak vicdansızlıktır. Bunlara kol kanat gerenler yüce Türk milleti huzurunda elbet hesap verecekler” dedi

Geçtiğimiz günlerde MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün sosyal medya üzerinden yaptığı “Devlet Bahçeli'ye kızıp Meral'e destek verenlerin; devlete kızıp dağa çıkan PKK'lıdan hiçbir farkı yoktur. Nokta” sözleri üzerine İYİ Parti Kocaeli Teşkilatı, tepki göstermişti. İl Teşkilatı, dün sabah adliyeye giderek Ünlü hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye önünde konuşan Kaman, “İYİ Parti genel başkanımıza, İYİ Parti üyelerimize ve İYİ Parti’ye gönül veren yurttaşlarımıza böyle bir yakıştırmanın yapılması hakarettir, iftiradır, ahlaksızlık ve vicdansızlıktır. Bu kirli propagandayı yapanlar, yayanlar ve bunlara kol kanat gerenler yüce Türk milleti huzurunda elbet hesap vereceklerdir” dedi.

 

BARAJI AŞAMAYACAĞINI GÖRDÜ

Açıklamasında İl Başkanı Serdar Kaman, “Önümüzdeki seçimlerde seçim barajı aşamayacağını gören MHP teşkilatları siyasi etkinliğini kaybetmemek adına iktidar partisi AKP ile ittifak arayışına girmişlerdir. İYİ Partimizin kurulması ile iktidar partisinde iktidarı kaybetme korkusunun oluşmasına sebep olmuştur. Bu sebeple AKP, MHP ile ittifak sistemine sıcak bakmaktadır. Ülkemizin siyasi atmosferi bu şekilde iken MHP ve AKP liderlerinin kamuoyu nezdindeki söylemleri bu ittifakın milli ve yerli, bu ittifaka katılmayanların, yani kendilerine destek olmayanların gayri milli olduğu yönündedir” dedi.

 

İL BAŞKANI OLAN ŞÜPHELİ ŞAHIS

Devamında Kaman, “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve partililerimiz hakkındaki söylemleri terbiye ve hukuk sınırlarını aşan söylemlerdir. MHP Kocaeli İl Başkanı olan şüpheli şahıs gerek genel başkanına gerekse iktidar partisine yaranabilmek amacıyla partimiz ve genel başkanımız hakkında aynı şekilde söylemlerde bulunmakta ve sosyal medya iletişim araçları ile bu söylemlerini yaymaktadır. Suç unsuru olan yazının MHP Kocaeli İl Başkanı tarafından Facebook sayfasında paylaşılması, halkımızı, İYİ Partili olan, İYİ Parti’ye ve Meral Akşener’e sevgi ve sempati besleyen milyonlara karşı kışkırtmak ve bizleri hedef göstermeyi amaçlamaktadır” şeklinde konuştu.

 

TERÖRLE BAĞDAŞTIRILAMAZ

Bu durumun Türk Ceza Kanunumuzun 216. Maddesi gereği ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçunu oluşturduğunu belirten Kaman, “Bu durumun göstergesi olarak şüpheli şahıs MHP İl Başkanı’nın yapmış olduğu bu paylaşım, diğer bir grup MHP’li tarafından da kendi sayfalarında paylaşılmak suretiyle yayılmaya çalışılmıştır. Ayrıca bu paylaşımın altında yer alan yorumlar alenen hakaret içeren yorumlardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin hiçbir namuslu ve vatansever vatandaşı PKK gibi hain bir terör örgütü ile bağdaştırılamaz. İYİ Parti genel başkanımıza, İYİ Parti üyelerimize ve iyi partiye gönül veren yurttaşlarımıza böyle bir yakıştırmanın yapılması hakarettir, iftiradır, ahlaksızlık ve vicdansızlıktır. İfade ettiğimiz tüm bu gerekçelerle bu kara ve kirli propagandayı yapanlar, yayanlar ve bunlara kol kanat gerenler yüce Türk milleti huzurunda elbet hesap vereceklerdir” şeklinde sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu