18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

Türk Diyanet Vakıf-Sen’den kadınlar günü mesajı

Türk Diyanet Vakıf-Sen’den kadınlar günü mesajı
Güncel Yazdır

Türk Diyanet Vakıf-Sen Kocaeli Şube Yönetimi ve İlçe Temsilciler toplantısı Sendika binasinda yapıldı

Eski Şube Başkanı ve Yeni yönetimde Eğitim ve Sosyal İlişkilerden Sorumlu Bşk.yrd.olarak göreve devam eden Numan Uysal yaptığı konuşmada tüm ekibe teşekkür ederek bundan sonra daha çok çalışacağız ve birlikte başaracağız dedi. Şube Başkanı Mehmet Ali Karadaşlı da yaptığı konuşmada Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak yapacağımız sosyal,hukuki ve sendikal çalışmalarla Kocaeli de belirlediğimiz hedeflere bir bir ulaşacağız bunu yaparken de gücümüzü değerlerimizden, üyelerimizden ve siz ekip arkadaşlarımızdan alacağız dedi. DERİNCE ve BAŞİSKELE'ye yeni Temsilci. Toplantının sonunda yeni atanan Derince Temsilcisi Ömer BAKAR ve Başiskele Temsilcisi Cumhur KAYMAZ'a yetki belgeleri takdim edilerek kadrolarındaki yenilenmeye ve değişimlere devam edeceklerini beyan etti ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili Basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.


Kadınlarımız hayatımızda çok ayrı ve çok önemli yeri olan varlıklarımızdır. Toplum olarak ona bakışımız ve yaklaşımımız bizim insanlığımızın ölçüsü ve kültürümüzün yansımasıdır. Günümüzde kadın insan olarak en çok seven ve sevilen olduğu gibi en çok istismar edilen ve en çok bir meta gibi kullanılabilen bir değerimizdir. Özellikle ülkemizde bölgelere, anlayış ve çevrelere göre farklı farklı değerlendirme ve davranışlara muhatap olmaktadır. Kadınlarına gereken değeri veremeyen ve onu eğitemeyen toplumlar gelişemedikleri gibi sosyal hayatları huzur bulmaz. Son yıllarda ülkemizde kadınların maruz kaldığı şiddet ve vahşetin artması üzücü olduğu gibi düşündürücüdür. Bunlar güzel ülkemiz Türkiye’mize yakışmıyor.


DİYANET İŞLERi BAŞKANLIĞI ve KADIN. Son dönemde değişen ve kendi öz değerlerine yönetim kademesinde ağırlık veren ayrıca Kadın (Başkan Yardımcısı,Daire Başkanı ve İl müftü yrd.)atamalarını gerçekleştiren Başkanlığımızın attığı bu adım hepimizi memnun etmiştir ki bu uygulamanın Kurumumuza değer katacağı inancındayız. Çünkü; Kadınlar, İnsanı büyük zahmetlerle dünyaya getiren merhamet ve çile ağacımız, en fedakâr dostumuz, ayıplarımızı gizleyen, güzelliklerimizi yansıtan, feragatin ismi hayatımızın manasıdır. Annemiz, kardeşimiz, sözlümüz, nişanlımız, eşimiz, kızımız, Babaannemiz, Anneannemiz, halamız, teyzemiz, yeğenimiz, yengemiz, komşumuz, ebemiz, doktorumuz, öğretmenimiz, hocamız ve mesai arkadaşımız konumunda hayatı paylaştığımız Yüce Allah’ın en değerli hediyesi olan başta eşim olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu