18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

“Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” başlıyor

“Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” başlıyor
Güncel Yazdır

İŞKUR İl Müdürlüğü - Kocaeli Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenecek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” Programı için ilgili protokol KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz tarafından imzalandı

Girişimcilik eğitim programları istihdamın korunması, arttırılması ve işsizliğin azaltılması hedefleri çerçevesinde girişimciliğin geliştirilmesi, yaygınlaştırılması, ekonomide yeni işlerin yaratılması ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması ve  bunların geliştirilmesi amacıyla düzenleniyor. 2018 Yılında İşbirliği Kapsamında İŞKUR İl Müdürlüğü ve Kocaeli Sanayi Odası Arasında Protokol İmzalandı. Nisan Ayı İtibariyle Eğitimler Başlayacak. İmzalanan protokolle girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla 40 gruba yönelik (1000 kişi) olarak başlatılması planlanıyor.

 

ARANAN ŞARTLAR

Protokole ilişkin değerlendirmelerde bulunan İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, “Girişimcilik eğitimi toplamı 32 saat olup kurs boyunca gerekli şartları taşıyan kursiyerlerimize (işsiz olan) 20 TL cep harçlığı iş kazası ve meslek hastalığı ve GSS primleri Kocaeli İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Kurslar Kocaeli Sanayi Odası bünyesinde gerçekleştirilecektir. Kursa katılabilmek için ;İŞKUR’a  kayıtlı olmak18 yaşını tamamlamış olmak. Bu program kapsamında aynı seviye eğitimi daha önce tamamlamamış olması gerekmektedir”  dedi.

 

“SIFIR FAİZLİ KREDİ DESTEĞİ”

Yılmaz sözlerini, “Bu kapsamda eğitimleri tamamlanıp, iş planları yazan ve işlerini kuran girişimci  adaylarına  KOSGEB kurulundan başarı ile geçtikleri taktirde 50.000 TL hibe, ‘0’ faizli 100.000 TL  geri ödemeli kredi desteği sağlanacaktır. Kursa katılım sağlayarak girişimcilik sertifikası alacak tüm katılımcılara ve ilimize hayırlı olması temennisiyle” ifadeleriyle sonlandırdı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu