18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

Umutlu: O imzalar eninde sonunda toplanacak

Umutlu: O imzalar eninde sonunda toplanacak
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya'ya muhalif isimlerden İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Umutlu, henüz imzalar için harekete geçilmediğini belirtirken "O imzalar eninde sonunda toplanacak" dedi

Geçtiğimiz aralık ayında gerçekleştirilen 4. Olağan Kongre'de CHP İzmit İlçe Başkanlığı’na yeniden seçilerek güven tazeleyen Mehmet Ümit Küçükkaya'ya muhalif olan partililerin imza çalışması başlatacağı öğrenilmişti. 2019 seçimlerine doğru giderken Küçükkaya'nın partiyi toplamak yerine daha da dağıttığını düşünenler arasında bulunan İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Umutlu, olağanüstü kongre istediklerini belirtirken toplamda bulunan 417 delegeden 209'unun imzasına ihtiyaç olduğunu hatırlatmıştı. Yaklaşık 10 gün önce, bir hafta 10 gün içerisinde muhalif isimlerle toplanılacağını dile getiren Umutlu, imza çalışmasında henüz bir gelişme olmadığını ifade etti.

 

KÜÇÜKKAYA HAK ETTİ DİYEN DE VAR

İmza çalışmaları ile ilgili konuşan CHP İzmit Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Umutlu, "Blok bir sayımız var. O sayının üzerine çıkmamız lazım. Biz bu imzayı eninde sonunda toplayacağız" dedi. İmza çalışması konusunda Selman Yıldırım'ın dışında aldıkları tepkilere değinen Umutlu, "Yönetimden vekillerimizden herhangi bir tepki almadık. Ancak 'Önümüzde yerel seçim var, zaman uygun değil' diyenler oluyor. 'Selman Yıldırım'ın ekibine zarar veriyorsunuz bunu yapmayın' diyenler de oluyor 'Küçükkaya bunu hak etti' diyen de. Ben de 5 yılı kaybetmektense 2 ayı kaybetmişiz çok mu diye düşünüyorum" ifadelerine yer verdi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu