18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

Gültekin: Cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek'tir

Gültekin: Cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek'tir
Siyaset Yazdır

Haber

Kocaeli'ye gelen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcılarından Mehmet Bedri Gültekin, 2019 seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı adaylarının Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek olduğunu belirtti

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Bedri Gültekin ve Ferid İlsever, ilimize geldiler. Gültekin ve İlsever, Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda partilileri ile buluştular. Programa Vatan Partisi İl Başkanı Vedat Olguntürk ve çok sayıda partili katıldı. Programda 2019 seçimleri öncesi siyasi partiler arası ittifak anlaşmalarını ele alan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin “Vatan Partisi, olağanüstü kurultayını toplayarak bu programın hayata geçirilmesine önderlik edecek Cumhurbaşkanı adayını belirledi. Bu aday da Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek'tir" dedi.

 

CUMHUR İTTİFAKINI ANLATTI

Partililere seslenen Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin “Türkiye, seçim sathı mailine girmiştir. Yürürlükte olan Anayasaya göre en önemli seçim, artık Cumhurbaşkanlığı seçimidir. Cumhurbaşkanlığını kazanan, önümüzdeki dönem Türkiye’yi yönetecektir. Cumhurbaşkanlığı seçimine yönelik yaklaşım, geçmiş seçimlerde alınan oy oranlarına bakarak ya da kamuoyu yoklamalarından çıkan oy oranlarını toplayarak yüzde 50+1’i bulmaya çalışmaktır. AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu “Cumhur İttifakı”nın biricik amacı budur” şeklinde konuştu.

 

BİR İKİ PARTİ DAHA ARAYIŞINDALAR

Devamında Gültekin, “Kendilerini iyice garantiye almak için bu ittifaka bir iki parti daha katmaya çalışıyorlar. CHP ve bu partinin yanında duran diğer partiler de aynı mantıkla Cumhurbaşkanlığı seçimine yaklaşıyorlar. CHP, HDP, İYİ Parti, SP eşittir yüzde 50+1 olacak hesabını yapıyorlar. Bu hesaplar yanlıştır. Önümüzdeki dönemde Türkiye’yi yönetecek iktidar, bu hesaplardan çıkmayacaktır. Yüzde 50+1 hesaplarını yapanların Türkiye’nin acil çözüm bekleyen sorunları konusunda söyleyecekleri tek bir cümleleri yoktur” ifadelerini kullandı.

 

ADAYIMIZ PERİNÇEK'TİR

Devamında Gültekin, Vatan Partisi'nin Türkiye’nin sorunlarının çözümüne ilişkin programını açıkladığını belirterek "Olağanüstü kurultayını toplayarak bu programın hayata geçirilmesine önderlik edecek Cumhurbaşkanı adayını belirledi. Bu aday da Genel Başkan Dr. Doğu Perinçek'tir. Türkiye’nin çözüm programı; terörü ezmek, terör örgütlerini tasfiye etmek, Türkiye’nin toprak bütünlüğünü savunmak, borçlanma ekonomisi değil, üretim ekonomisi, komşularımızla dostluk ve birlik, Cumhuriyet Devrimimizin kazanımlarını savunmak ve dünyadaki saflaşmada Türkiye’nin Avrasya’daki yerini almasıdır" diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu