18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

Songül Kaya, ilçe başkanlarını tanıttı

Songül Kaya, ilçe başkanlarını tanıttı
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, KYÖD'de düzenlediği tanışma toplantısında ilçe kadın kolları başkanlarını kamuoyuna tanıttı

28 Ocak Pazar günü olağan kurulda görevi Sevim Pekyörür’den devralan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, KYÖD Sosyal Tesisleri’nde ilçe kadın kollarını kamuoyuna tanıttı. Kahvaltılı programa CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve eşi Av. Nurdan Sarıbay, ilçe kadın kolları başkanları ve ilçe yönetimi katılım gösterdi.

 

BERABER YÜRÜYECEĞİZ

Toplantıda konuşan Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “Biliyorsunuz ki 28 Ocak’ta kadın kolları kongremizi gerçekleştirdik. İl Başkanımız Cengiz Sarıbay, ilçe başkanlarımızlar bu süreçte beraber yürüyeceğiz. Burada yol arkadaşlarımızı sizlerle paylaşmak istedik. Burada mücadeleci arkadaşlarımız var” ifadelerini kullandı.

 

LÜTFEN DİKKAT EDİN

Ardından söz alan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Bu sene işimiz zor ama biz inanırsak birlikte olursak işimizin üstesinden geliriz. Sosyal medya hesabınızı dikkatli kullanın. Hiç kimse, Cumhurbaşkanımıza, bakanımıza kötü söz söylemesin. Eleştiri ayrı, kötü söz ayrı. Kendisini tatmin edercesine sözler söylenmesi doğru değil. Lütfen sizler dikkat edin CHP’de üst düzey yöneticilersiniz. Önümüzde önemli seçimlerimiz var. Hep beraber çalışarak bunu üstesinden geleceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.   Kahvaltıdan sonra İl Başkanı ve ilçe başkanları kendini tanıttı.

 

HER ZAMAN SİZİNLE BERABERİM

Tanıtımın ardından söz alan Cengiz Sarıbay’ın eşi Av. Nurdan Sarıbay, “Yıllar boyunca emek verdik, katkı sunmuş bir kadınım. Yerimizi gençlere bıraktık. Çalışmalara daha çok yoğunlaştık. Dünyada yeryüzünde gördüğünüz ne kadar eser varsa kadının eli değmiştir. Erkek çocukları yetiştiriyoruz, kız çocukları yetiştiriyoruz. Fakat erkek çocukları yetiştirirken daha çok önem veriyoruz. Erkek çocuklarımızı önce eğiteceğiz. Biz nasıl eğitirsek onlar eşlerine öyle davranacak. 2019 seçimlerinde kadınlar bu birlikteliği çoğaltarak seçimi götürecek. Seçimlerde her yerde ve her zaman bana ihtiyaç duyulduğunda sizinle beraberim” sözlerine yer verdi.

 

AYNI MAĞLUBİYETİ İSTEMİYORUM

Tanıtımın ardından tekrar sözü alan Sarıbay, “Kadınların çok fazla emeği olduğunu görüyoruz. Önceki seçimde 13-0 mağlup olduk. Ben bu mağlubiyeti yine yaşamak istemiyorum. Şimdi bakıyoruz, kadına ve çocuğu cinsel istismar artış göstermiştir. Birileri kalkmış yandaş medya aracılığıyla 9 yaşındaki çocuğun evlenebileceğini söylüyor. Bir tane delikanlı başsavcı çıkıp desin ki sen insanları suça teşvik ediyorsun. Biz de çocuklarımızı korumakta zorlanıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu