18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

Kaman: MİA projesi hayata geçirilmeli

Kaman: MİA projesi hayata geçirilmeli
Siyaset Yazdır

Haber

Haftalık olağan basın açıklamasında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “MİA projesi en kısa zamanda hayata geçirilmelidir. MİA projesi kapsamındaki alanda mülk sahiplerini mağdur edilmemeli ve paydaşlar arasında eşitlik ilkesi bozulmamalıdır” dedi

İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman haftalık olağan basın açıklamasında kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Basın toplantısında ilk gündeminin geçtiğimiz hafta değindiği belediyelerin ve İSU’nun lüks araç sevdası olduğunu söyleyen Kaman, “Belediye başkanı makam araçları yerli araç olacaktır. Bazı belediyelerde başkanlar, başkan yardımcıları ve bunların dışındaki bürokratlar için kiralanmış düzinelerce makam aracı bulunmaktadır. Belediye başkanı dışındaki tüm makam araçları firmalara iade edilmelidir. Başkan dışındaki bürokratların taşınması için Kocaeli'ndeki taksici esnaflardan hizmet alınmalıdır. Belediyelerimiz ile Kocaeli’deki taksici esnaf arasında ihale yöntemi ile taşıma hizmeti satın alınmalıdır” şeklinde konuştu.

 

KONGRE HAKKINDA BİLGİ VERDİ

11 Mart Pazar günü Fuar içinde bulunan Çağlayan Restoran’da yapılacak kongreye ilişkin de açıklamalarda bulunan Kaman, “11.00 ile 17.00 arasından yapılacak. 600 il delegesinin oy kullanma hakkı bulunuyor. 71 il yönetim kurulu 9’da disiplin kurulu üyesi belirlenecek. Şu anda komisyonlarımız faaliyetlere başladı” dedi.

 

“MİA PROJESİ EN KISA ZAMANDA HAYATA GEÇİRİLMELİ”

MİA Projesine dair değerlendirmelerde bulunan Kaman, “MİA projesi kapsamında kalan Körfez Sanayi Sitesi esnafı için Kocaeli’de yeni bir sanayi alanı tespit edilmeli. Körfez Sanayi Sitesindeki esnafın mağdur olması engellenmelidir. Bu sitede iş yeri olan esnafın mağdur olamayacağı şekilde örneğin var olan mülklerinin metrekarelerinin en az iki katı büyüklükte yeni mekanlar teslim edilmesi gibi çözüm önerileri ortaya konulmalıdır. Oradaki esnafa oradan çıkın kendinize yer bulun demek ,arsanızı büyük müteahhitlere verin kendi rantınızı yaratın demek kolaycılıktır. Bu tip öneriler bizim belediyecilik anlayışımızda yoktur.  MİA projesi en kısa zamanda hayata geçirilmelidir. MİA projesi kapsamındaki alanda mülk sahiplerini mağdur edilmemeli ve paydaşlar arasında eşitlik ilkesi bozulmamalıdır” diye konuştu.

 

ŞEHİR İÇİ YOL BOZUKLUKLARI

Şehir içi yol bozuklukları konusunda da değerlendirmelerde bulunan Kaman, “Şehir merkezindeki karayollarında köprü bitişlerinde araçları tavşan gibi zıplatan hasarlar vardır. Ne yurt içinde ne de yurt dışında İzmit’teki kadar böylesi garip hasarlı ve bozuk yol yoktur. Tüm hasarlar kalıcı şekilde onarılmalıdır. İhalelerde yapılacak teknik düzenleme ile köprülerde araçların tavşan gibi zıplamaları önlenmelidir. Örnek Outlet hizasında yapılan üst geçiş köprüsü, trafik şube müdürlüğü önündeki tümsekler, Konak hastanesi hizasındaki köprüler, Yahya Kaptan’daki kanal boyunda olan yol bozuklukları gibi, bu yol hasarları her an bir cana mal olacak kazalara neden olabilir. Belediyeleri bu konuda önlem almaları konusunda uyarıyoruz. Kendi sorumluluk alanları dahilinde değilse Karayolları Genel Müdürlüğü ile temasa geçilip bu bozuk yollar bir an önce düzeltilmelidir.

 

“AK PARTİ’NİN ŞOVUNU KINIYORUZ”

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen AK Parti İl kongresine ilişkin açıklamalarda bulunan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “AK Parti kongresi geçtiğimiz hafta yapıldı. Kongreye Başbakan Sayın Binali Yıldırım da katıldı. Bu kongrede bir grup Ak Partili genç askeri kamuflaj elbisesi giydi. Sayın başbakana da aynı ceketten giydirildi. Bundan önce Kıbrıs Harekatı ye Kardak krizi gibi milli olaylarda da Türk Milleti tek Yürek olmuştu. Ancak bir milli mesele iç siyasete hiç bu kadar malzeme edilmemişti. Afrin harekatında Mehmetçik siyasi görüşler için savaşmıyor. Türk Milleti için savaşıyor. Bir milli mesele iç siyasetin hiç bir şekilde malzemesi olmamalıydı. Ak Parti’nin yaptığı bu şovu şiddetle kınıyoruz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu