18 Aralık 2018 Salı
Öztekin Kaşukci

AK Parti’de kongre heyecanı

AK Parti’de kongre heyecanı
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti Kocaeli 6’ncı Olağan İl Kongresi bugün Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılıyor

IMG-20180225-WA0042

 

 AK Parti Kocaeli 6’ıncı olağan il kongresi başladı. Prokotokol konuşmaları yapılıyor.

Konuşmalarınardından Başbakan Binali Yıldırım’ın salona gelişi bekleniyor. Kongre öncesi Gölcük Tersanesi’nde denizaltı kaynak törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, bu programın ardından saat 13.00’da Yahya Kaptan’da bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gelecek. Kongreye yaklaşık 8 bin kişilik katılım gösterdi. 7 Şubat 2015 tarihinde göreve gelen mevcut il Başkanı Şemsettin Ceyhan tek aday olarak girdiği kongrede 2.dönemine başladı. Kongrenin divan Başkanlığını AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz yapıyor.

IMG-20180225-WA0038

RAB_A 2

 

SALON BAYRAKLARLA SÜSLENDİ

Kongrede özellikle birlik, beraberlik ve siyasette istikrar vurgusunun ön plandaydı. Tribünlerde gençlik kolları tarafından, Afrin şehitlerimiz ve Zeytin Dalı Harekatına yönelik özel bir koreografinin hazırlandığı öğrenildi. Salonun içi ve dışı flama ve bayraklarla gelin gibi süslendi.

SALON (3)

 

50 KİŞİLİK YÖNETİM

Olağan kongrede AK Parti İl Yönetimi’ne 50 asil üye seçilirken, daha önce yine 50 olan yedek listeye bu kez ilk defa 25 üye seçildi. Kongrede 27 Büyük Kongre Delegesi de seçilirken, 5 Disiplin Kurulu, 3 de Demokrasi Hakem Heyeti üyesi belirlendi.

 

“KOCAELİ’NİN BAŞARISI TESADÜF DEĞİL”

Kongrede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kongremiz hayırlı, uğurlu olsun. 2004 yılında, bundan 14 yıl önce çalışınca oluyor diyerek hep birlikte yola çıktık. Bugüne kadar güzel Kocaelimize, ve güzel insanlarımıza hizmet ettik. Bugüne kadar kentimize, şehir merkezlerimize, köylerimize çok güzel hizmetler yaptık. Bunu hep beraber yaptık. Tüm teşkilatımız birlikte, uyumlu bir siyaset yaptılar. Ve bunun karşılığını kentimizin her köşesinde gördük. Allah’a şükür bir kardeşimizin başı ağrısa, anında hizmet aracımız orada. Gençlerimize çok önem veriyoruz. Gençlerine değer vermeyen bir davanın geleceği olmaz. Gençler bizler için çok önemli. Çünkü yarınlar gençlerimize emanet. Gençleri adam gibi adam olarak yetiştirdiğimizde hiç endişe duymayacağız. Kocaeli’deki başarımız tesadüf değil” dedi. Karaosmanoğlu’nun ardından milletvekilleri kısa selamlama konuşmaları yaptılar.

 

KONGREYE GENİŞ KATILIM

Kongreye Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, eski İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

IMG_9333

 

İŞTE İL YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

Şemsettin Ceyhan, Abdullah Eryarsoy, Adnan Turan, Ahmet M. Berberoğlu, Ahmet Sönmez, Ahmet Türkel, Ali Korkmaz, Arif Aküzüm, Ayhan Naci Yılmaz, Ayşe Çolak, Ayşegül Çimen Ayaz, Ayşen Yılmaz, Büşra Özbay, Ebru Karakuş, Engin Koyun, Ersin Küçükateş, Fazil Korkmaz, Gülcan Kocabıyık, Hacer Banu Çürüksulu Demir, Halil Güngör Dokuzlar, Halil İbrahim Koşdaş, Hasibe Özayan, Hilal Karaca, İlhan Yıldırım, İshak Yıldırım, Mehmet Fatih İşlek, Mikdat Aydın, Muharrem Küçük, Muharrem Top

Mustafa Yıldıztekin, Nuray Erdem, Oğuzhan Keleş, Orhan Faruk Barış, Osman Çakır, Ömer Efe, Recep Çalık, Recep Demir, Samet Coşkun, Savaş Kopuk, Semet Taşdelen, Sedat Köse, Serdar Bayram, Sezai Ata, Şengül Karagöz, Şükran Özdemir, Uğur İnan, Veli Haldız,Yakup Karaaslan, Yusuf Akın, Zehra Bozkurt.

 divan (3)

IMG-20180225-WA0039

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Şemsettin Ceyhan, İbrahim Karaosmanoğlu, Osman Pepe, Nihat Ergün, Azize Sibel Gönül, Serpil Yılmaz, Emre Kahraman, Nurten Güngör, Muhammed Mehdi Kasapoğlu, Eyüp Ayar, Muzaffer Baştopçu, Mehmet Ali Okur, Cemalettin Kaflı, Mahmut Civelek, Mehmet Uzunoğlu, Hasan Ayaz, İrfan Ayar, Muzaffer Bıyık, Şener Söğüt, İdris Alp, İbrahim Şirin, Ali Osman Gür, Mustafa Kocaman, Şahin Talus, Recep Demirel, Erol Ölmez, Osman Akbulut

 

PARTİ İÇİ İL DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELERİ

Nuri Güney,Kutbettin Yalçınkaya, Temel Erten, Hüseyin Demir, Nurbay Aydemir

 

PARTİ İÇİ İL DEMOKRASİ HAKEM KURULU ASİL ÜYELERİ

Erdinç Şentürk, Ünal Geç, Sami Sezgin

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu