17 Haziran 2019 Pazartesi

Okullararası satranç turnuvası sona erdi

Okullararası satranç turnuvası sona erdi
Spor Yazdır

Gölcük Belediyesi, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölcük Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü işbirliği ile “Gölcük’te Öğrenci Olmak Projesi” kapsamında İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Okullararası Satranç Turnuvası Final müsabakalarının yapılmasının ardından sona erdi

Gölcük Belediyesi Kongre Sarayında gerçekleştirilen Satranç Turnuvası Finalleri ve akabinde yapılan ödül törenine Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, İlçe Jandarma Komutanı Burçak Kırca, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu, Gölcük Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hasan Ceyhan, Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Bayram, Gölcük Belediye Spor Birimi görevlileri, turnuvaya katılan okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım gösterdi.

 

342 SATRANÇ SPORCUSU KATILDI 

20-21-22 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen Turnuvaya İlçe genelinden 342 satranç sporcusu katıldı. Satranç turnuvası İlkokullar, Ortaokullar ve Liseler arasında Küçükler, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleştirildi. İlkokullardan 178 sporcu, Ortaokullardan 93 sporcu, Liselerden 71 sporcu olmak üzere toplamda 342 sporcu başarılı olmak için kıyasıya mücadele etiler. Turnuva Satranç İl Temsilciliği tarafından görevlendirilen hakemler tarafından yönetilmekle birlikte, müsabakalar 7 tur üzerinden yapıldı.

 

ETKİNLİKLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK

Gölcük belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, turnuvada dereceye giren ve tüm katılan öğrencilere, görev alan öğretmenlerine ve turnuva boyunca görev yapan hakem heyetine teşekkür ederek, her branşta olduğu gibi satranç branşımıza da önem veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Sosyal yaşamın devamlılığını, halkın moral ve motivasyonunu artırmakta olan bu tür etkinliklerimiz artarak devam edecek, dedi.

218A2998

 

TÜM GENÇ BEYİNLERİ KUTLADI 

Final turları sonunda gerçekleştirilen ödül töreni öncesinde Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, bir konuşma yaparak tertip edilen Satranç turnuvasına katılan genç beyinleri kutladığını belirterek, elde ettikleri başarılarından dolayı tebrik ederken, Turnuva süresince görev yapan Turnuva komitesine ve görevlilere de teşekkür etti. Turnuvada dereceye giren tüm öğrencilere ödülleri Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş ve Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gülsuyu tarafından verildi.

218A2988

 

İlkokullarda dereceye giren Öğrenciler;

 

1. Hamit Mert Çalışkan - Gölcük Turgut Özal İlkokulu

2. Ensar İkiz- Yazlık Tabosan İlokulu

3. Mehmet Elber Güney- Barbaros İlkokulu

4. Tuğrul Uyar- Gölcük Turgut Özal İlkokulu

5. Enes Maruf Beker-Barbaros İlkokulu

218A3009

 

 

Ortaokullarda dereceye giren öğrenciler;

 

1. Ali İnal -Hisareyn Ortaokulu

2. Ömür Selçuk - Hisareyn Ortaokulu

3. Kübra Nalci- Hisareyn Ortaokulu

4. Zeynep Çiftçi- Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu

5. Eren Meriç -  Değirmendere Uğur Mumcu Ortaokulu

218A3014

 

Lisede dereceye giren öğrenciler;

 

1.Kenan Durmuş-İhsaniye MTAL

2.Berkcan Ergün-Atatürk Anadolu Lisesi

3.Emirhan Yüksel-İhsaniye Anadolu Lisesi

4.Muhammet Ali Baltürk- İhsaniye Anadolu Lisesi

5.Rıdvan Karakoç – Adnan Menderes AİHL

218A3027

218A3062

218A3014

218A3051

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem