21 Ocak 2019 Pazartesi

Bilgi Köprüsü’nde sevgi günü kutlamaları

Bilgi Köprüsü’nde sevgi günü kutlamaları
Eğitim Yazdır

İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak’ta bulunan Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu’nda Sevgi Haftası kutlandı

Bilgi Köprüsü 5 yaş Kelebekler sınıfı öğretmenleri Yaprak Andaç ve Banu Lady eşliğinde gerçekleşen ilk etkinlikte Yağız Yılmaz’ın sevgi günü aile katılım etkinliğini gerçekleşti. Yağız, arkadaşlarına büyük bir kalp ve sevgilerini ifade eden hediyeler dağıttı. Sevgi nedir? (What is love?) sorusuna İngilizce “love is forever” (sevgi sonsuzdur), “love is a song in your heart” (sevgi kalbimizdeki bir şarkıdır), “love is growing old with you”(sevgi seninle birlikte yaşlanmaktır), “love is saying ‘I love you’ at random moments (sevgi rastgele anlarda seni seviyorum demektir), “love is sharing the future together” (sevgi geleceği birlikte paylaşmaktır) şeklindeki cümlelerle yanıtlar vererek sevgiyi ifade ettiler. Etkinliğe Yağız’ın annesi Burcu Hanım ile babası Coşkun Bey de katıldı.

 

BİRLİKTE PASTA KESTİLER

Sevgi Günü’nde ikinci etkinlik yine 5 yaş sevgi çocukları sınıfından İpek Kahraman’ın ailesi okula konuk oldu. Hilal Hanım ile Barbaros Bey, günün anlamını yansıtan dev bir pankartla sevgi günü kutlamasına renk kattı. Etkinlik İpek’in sevgi şiiri okumasıyla başladı. Sevgi hakkında sohbet edildi. Sevgi temalı özel hazırlanmış pasta hep birlikte kesilip, afiyetle yendi. Danslar ve beraber söylenen şarkıların ardından İpek arkadaşlarına “Sevgi çerçeveleri” hediye etti. Her iki etkinlikte Sevgi Çocukları sınıfından öğretmenler Bihter Deniz, İngilizce Öğretmeni Aysel Lady, Sevgi Kelebekleri Sınıfı Öğretmeni Yaprak Andaç, İngilizce Öğretmeni Banu Lady, Sevgi Tomucukları Sınıfı Öğretmeni Aysun İmre, İngilizce Öğretmeni Merve Lady, Sevgi Damlacıkları Sınıfı Öğretmeni Yıldız Koşma, İngilizce Öğretmeni İlknur Lady, Sevgi Melekleri Sınıfı Öğretmeni Nuran Uğur, İngilizce Öğretmeni Elif Lady, Sevgi Çiçekleri Sınıfı Öğretmeni Seher Şenel, İngilizce Öğretmeni Selin Lady ve çok sayıda öğrenci katıldı.

BİLGİ-KÖPRÜSÜ-(4)

BİLGİ-KÖPRÜSÜ-(1)

BİLGİ-KÖPRÜSÜ-(2)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu