19 Temmuz 2019 Cuma

Ailede iletişim sohbetine yoğun katılım

Ailede iletişim sohbetine yoğun katılım
Kültür-Sanat Yazdır

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Ailede İletişim Üzerine Bir Sohbet konulu seminere vatandaşlar yoğun katılım sağladı

İzmit Belediyesi tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve Polat Doğru’nun konuşmacı olarak katıldığı “Ailede İletişim” konulu seminer ile devam etti. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. Vatandaşların salona sığmadığı etkinlik, Başkan Doğan’ın açılış konuşması ile başladı. Konuşmasında sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmet verdiklerini söyleyen Doğan, kültür sanat etkinlikleri ile vatandaşların kültürlerine değer katmak istediklerini ifade etti.

 

foto (6)

 

İLETİŞİM ÖNEMLİ BİR OLGU

İletişim kavramının aile yapısı için çok önemli olduğunu belirten Başkan Doğan, “Aile, anne, baba ve çocukla çalışmış bir hekim olarak aile içi gelişimin önemini yakinen bilen bir kardeşinizim. Aynı zamanda bir aile babası, aile bireyi olarak böyle bir iletişimle ilgili konularda yakın temaslarımız yakın ilişkilerimiz olmuştur. Bu kavram içerisinde nasıl hatalar, nasıl yanlışlar, nasıl kazalar hepimiz kendi tecrübelerimiz, kendi yaşamlarımızla iyi biliyoruz. Biz çok iyi biliyoruz ki Türk Milleti’nin aile yapısı içerisinde de iletişim çok önemli bir olgudur. Hep farklı kelimelerle ifade edilmiştir. Geçimli olmak, bir birini anlamak, uyumlu olmak gibi bir çok kelime ile ifade edilmiştir. Sevgili hocamızda bunun üstadı olarak bugün burada bunu sunacak” dedi.

 

HER KESİME KATKI SAĞLIYORUZ

İzmit Belediyesi olarak çağdaş yaşamı destekler çalışmalar yapmayı hedeflediklerini ifade eden Başkan Dr. Nevzat Doğan, “İzmit Belediye Başkanı olarak, toplumun her kesimine yaşamlarına katkı sağlamayı görev biliyorum. Sosyal belediyecilik anlayışı ile alt yapı üst yapı gibi temel çalışmaların dışında artık, çağdaş belediyecilik olarak bir çocuğumuza nasıl dokunabiliriz, o yetişirken ona nasıl faydalı olabilirizi düşünüyoruz. İşte, Çocuk Hakları Okulu, Çocuk Hakları Masası kuruyoruz. Onlara yönelik bir çok spor ve sinema hizmeti sunuyoruz. Anneleri için ne yapabiliriz düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

 

TOPLUMUN GELECEĞİNİ ETKİLER

Daha sonra konuşmayı devralan Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, aile ortamındaki iletişimin toplumu şekillendireceğini belirterek, “Buradan tüm alkışlarınızı Türkiye’deki öğretmenlere, annelere, babalara ve çocuklara yayıyorum. Benim için öğrenciler çok önemlidir. Bu güne kadar yaptığım çalışmaların sonucunda bir toplumun geleceği için aileyi çok önemsiyorum. Bir çocuğun gelişimi için aile ortamındaki iletişim çok önemlidir. Çocuğun içinde yetiştiği aile ortamı sağlıklı ise o toplumun geleceği güven içindendir. Bununla ilgili yüzlerce binlerce araştırmayı kaynak olarak gösterebilirim. İkinci önemsediğim ortam ise sınıf ortamıdır. Çocuğun sınıf içinde o öğretmen ile bir araya geldiği sınıf ortamı çok önemlidir. Onu da sağlıklı olması çok önemlidir” şeklinde konuştu.

 

KİTAPLAR İMZALANDI

Cüceloğlu’ndan sonra konuşan Polat Doğru, çocukların eğitilmesinde dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Polat’ın konuşmasının ardından katılımcıların soruları cevaplandırıldı. Etkinlik, katılımcıların kitaplarının imzalanması ve tolu fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem