17 Haziran 2019 Pazartesi

KOÜ ve BİLNET'ten iş birliği

KOÜ ve BİLNET'ten iş birliği
Firma Rehberi Yazdır

İzmit Tepeköy Mahallesi’nde yapımı tamamlanma aşamasına gelen ve ilimizin ilk özel Fen Lisesi’ni de bünyesinde barındıran Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü ile Kocaeli Üniversitesi arasında işbirliği anlaşması sağlandı

İzmit Tepeköy Mahallesi, Bayındırlık Kalıcı Konutları bölgesinde geçen ağustos ayında temeli atılan ve yüzde 90’ı tamamlanan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nde ilimizin ilk özel Fen Lisesi de bulunacak. Anaokulundan liseye 58 derslik yer alan kampüs; bilişim, 3D sınıfları ve özel laboratuvarlarıyla da dikkat çekiyor. Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, önceki gün Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’yü makamında ziyaret ederek başta labaratuvarların hazırlığı olmak üzere genel destek istedi. Ziyarete Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Müdürü Yasemin Demirkol, Kurumsal İletişim Müdürü Sinan Yazıcı ile İdari Müdür Fatih Korkmaz da katıldı.

 

İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI

Korkmaz, ilimizin en güçlü eğitim kadrosu ve en iyi olanaklarla eğitimde çıtayı daha yukarı çıkarmayı hedeflediklerini belirterek, “Eğitim alanında bütün bilgi ve birikimlerimizi yeni okulumuza aktaracağız. Çok iyi bir öğretmen kadrosu oluşturduk. Bununla birlikte çocuklarımıza en iyi olanakları sunmak, bilgiye en yalın haliyle ulaşmalarını sağlamak istiyoruz. Bu nedenle başta labaratuvarlarımızın hazırlığı olmak üzere üniversitemizle işbirliği halinde olmak; görüş, öneri ve akademik deneyimlerinden her aşamada yararlanmak istiyoruz” dedi.

 

“KALİTE ARTIYOR”

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Korkmaz’a destek sözü verirken, eğitime yatırım yaptığı için kutladı. Prof. Dr. Hülagü, “Okul öncesi eğitimden, üniversiteye ilimizde eğitimin kalitesinde giderek artan bir ivme var. Başarılarıyla bizleri gururlandıran öğrencilerimiz inanıyorum, yeni ve çağdaş Türkiye’nin inşasında önemli görevler üstlenecektir. Bu amaç doğrultusunda Ali Korkmaz’ı bu tür yatırımlarda gösterdiği cesaretten dolayı tebrik ediyorum. Üniversite olarak bütün bilgi ve birikimlerimizle her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

 

DEV KAMPÜSTE GERİ SAYIM

İzmit Tepeköy Mahallesi’nde yaklaşık 25 milyon TL’ye yapılan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü, Yahya Kaptan Mahallesi'ne 4 dakika uzaklıkta, havadar bir bölgede bulunuyor. Toplam 15 bin metrekare kapalı alan, 3600 metrekare bahçeye sahip kampüs, okul öncesi 6, ilkokul 20, ortaokul 18, Anadolu ve Fen Lisesi 14 sınıf olmak üzere toplam 58 derslik ve 1400 öğrenci kapasiteli olacak. Kampüste 3 bilişim teknolojileri sınıfı, 4 müzik dersliği,3 görsel sanatlar dersliği, 4 spor salonu, kapalı yüzme havuzu, 3 kütüphane, 400 kişilik konferans salonu, teknoloji tasarım dersliği, 5 laboratuvar ve 3D sınıfı da yer alıyor.

BİLNET

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem