21 Ocak 2019 Pazartesi

Büyükşehir Meclisi’nde görüşülmesi bekleniyordu

Büyükşehir Meclisi’nde görüşülmesi bekleniyordu
Güncel Yazdır

Haber

Büyükşehir Belediyesi Şubat Ayı Meclis Toplantısı yarın yapılacak. Günlerdir gündemde olan MİA projesinin toplantı gündeminde yer almasına rağmen, kamuoyunda bir süre daha tartışılarak, iyi anlaşılabilmesi için önümüzdeki aya ertelenebileceği öğrenildi

KOMİSYONA GÖNDERİLMİŞTİ

Büyükşehir meclis toplantısı yarın saat: 15.00’da Leyla Atakan Kültür Merkezi, Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. 134 maddenin görüşüleceği toplantıda uzun süredir tartışılan MİA projesi gündemin 48’inci maddesi olarak görüşülecek. Geçen ay yapılan toplantıda komisyona havale edilen proje, geçtiğimiz hafta imar komisyonundan geçmiş ve projenin yarın mecliste görüşülmesi bekleniyordu. Ancak ilgili maddenin yarın gündeme gelmeyeceği öğrenildi.

BİR AY ERTELENECEK

Edinilen bilgilere göre, yarın mecliste görüşülmesi beklenen MİA projesinin kamuoyunda bir süre daha tartışılmasının uygun görülerek, mart ayındaki meclis toplantısında görüşülmek üzere erteleneceği öğrenildi. Yaklaşık bir aydır gündemden düşmeyen MİA Projesi’ne bölge esnafı, STK’lar ve siyasi partilerden büyük oranda destek gelirken, özellikle Cumhuriyet Halk Partisi başta olmak üzere muhalif kesim, projedeki bazı eksiklikliklerin düzeltilmemesi nedeniyle karşı çıkıyordu.  

 

ÖĞRENCİ BAŞINA 30 KURUŞ

Geçtiğimiz ay Ulaşım ve Hukuk Komisyonu’na havale edilen, İzmit 5 No’lu Minibüs ve Otobüsçüler Kooperatifi önerisiyle, Büyükşehir tarafından öğrenci binişi başına 30 kuruş sübvanse edilmesi maddesi de, komisyonun olumlu kararının ardından yarın mecliste karara bağlanacak. 2017 yılında 5 No’lu kooperatif tarafından 16 milyon 366 bin öğrenci taşınmıştı. yarın ayrıca Gebze Hürriyet ve Yavuz Selim mahalleleri kentsel dönüşüm konusu da görüşülerek, meclis tarafından görüşülecek. 

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu