21 Ocak 2019 Pazartesi

Müthiş Wushu Şampiyonasında Yüksel Yılmaz gösterisi

Müthiş Wushu Şampiyonasında Yüksel Yılmaz gösterisi
Spor Yazdır

Antalya’da Pgs Hotels Kremlin Place’ta gerçekleşen “Türkiye Minikler-Yıldızlar-Gençler ve Büyükler Bay-Bayan Wushu Sanda ve Taolu Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Wushu Şampiyonası” müthiş geçiyor. Şampiyonada Sijo Yüksel Yılmaz kısa bir Jeet Kune Do Kulelkavido gösterisi yaptı. Gösteriyi efsane spor sunucusu Orhan Ayhan takdim etti. Fakat gösteri esnasında anlatımı Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Kurucu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz bizzat üstlenerek yardımcı oldu

Sijo Yüksel Yılmaz gazetemize şunları anlatı: “Türkiye Minikler-Yıldızlar-Gençler ve Büyükler Bay-Bayan Wushu Sanda ve Taolu Şehit Muhammed Oğuz Kılınç Wushu Şampiyonası’na hayırlı olsun demek için Federasyonumuzun asbaşkanlarından biri olarak katıldım. Gösteri yapmak için hazırlığım olmadı ama yine de bir öğrencimi ve üniformamı yanıma aldım. Abdurrahman Akyüz Hoca gösteri için sorunca arzu ederse kısa bir gösteri yapabileceğimizi söyledim. O da bizi gösteriye dâhil etti. Böylesine estetiğiyle ve müsabakalarıyla muhteşem ve bir şehidimizin adını taşımasıyla son derece anlamlı bir şampiyonada biraz da olsa renk katmışsam bunun onuru bana yeter.

 

WUSHU EN İYİ MÜSABAKA SPORU 

Bu şampiyona estetiğiyle zaten çok beğendiğim Wushu Kung Fu’nun en iyi müsabaka sporu olduğunu ve başlarında başörtüleriyle Dünya Şampiyonu olarak Türkiye’nin adını tarihe yazan kızlarımızın bir dövüş sanatı olarak izlenmesi son derece keyif verici akrobatik ve estetik bir kata çizdiklerini gördüm. Onları yetiştiren antrenörleri en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Bu camiada manevi değerler yüksek tutuluyor. Ahlak ve maneviyat öncelik kabul ediliyor. Aynı görüşte olduğum maneviyatı güçlü insanlar idarecilik yapıyorlar. Bu şampiyonada saygıdeğer Başkanım Mehmet Zeki Akıncı ile otuz yıldır tanıdığım Wushu Kung Fu’nun duayeni ve dünyadaki yüz akı saygıdeğer Abdurrahman Akyüz Hoca’yla bir arada olmaktan onur duydum. Türk sporuna çok büyük hizmetleri olan saygıdeğer Orhan Ayhan’la burada tanışmaktan dolayı da çok memnun oldum. Camiamızın kurs hocası saygıdeğer Yard. Doç. Dr. Tamer Çakıroğlu ile tekrar bir araya gelmek çok keyif vericiydi. İlgi ve alakalarından dolayı başta başkanlarıma, hassaten MHK Başkanı saygıdeğer Abdulvahid Alagöz’e, Antrenör Ediz Barış ile Antrenör Savaş Çakmak’a ve burada adını zikretmediğim Wushu camiasında çok sayıdaki dostlarıma teşekkürü bir borç biliyorum.”

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu