20 Ocak 2019 Pazar

Vakıf Medeniyetinin çocukları 40 yıl sonra buluştu

Vakıf Medeniyetinin çocukları 40 yıl sonra buluştu
Güncel Yazdır

Haber

Lise okuduğu dönemde Vakıflar Öğrenci Yurdunda kalan isimler “Vakıf Medeniyetinin Çocukları Haydi Buluşuyoruz” adlı etkinlikte bir araya geldi. Programa bir dönem İzmit Ticaret Lisesi’nde ders veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Faruk Çelik ve Başbakan Yardımcısı Fikri Işık katılım gösterdi

Lise okuduğu dönemde Vakıflar Öğrenci Yurdunda kalan isimler “Vakıf Medeniyetinin Çocukları Haydi Buluşuyoruz” adlı etkinlikte bir araya geldi. Programa bir dönem İzmit Ticaret Lisesi’nde ders veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Faruk Çelik ve Başbakan Yardımcısı Fikri Işık katılım gösterdi. 1970’li yıllardan 2000’li yıllara kadar Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren 100 öğrenci kapasiteli yurtta kentimize ve ülkemize fayda getiren birçok çalışmada yer alan insan kaldı. Üniversiteyi bitirip hayata atılan bu insanlarda (memur-işçi-mühendis-Bürokrat-Siyasetçi-Esnaf vb. ) ve 35-40 yıl aradan sonra bir araya gelme fikri doğdu. Bu toplantıya başlarında belletmen olarak kalmış olan ağabeylerini de davet ederek 35-40 yıllık hasret giderdiler.

 

PROGRAMA GENİŞ KATILIM

Sekapark Otel’de gerçekleştirilen programa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Faruk Çelik’in yanı sıra Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Vali Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediye Başkanı, İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, belletmen Necdet Dorak, Kandıra Kocakaymaz İlkokulu Müdürü belletmen Ramis Derici, Kocaeli KEDAŞ Genel Müdürü belletmen İbrahim Yıldırım ile birlikte yurtta öğrenim gören yaklaşık 110 kişi katılım gösterdi.

 

RAMAZAN ZEYBEK UNUTULMADI

Etkinlikte 1999 depreminde hayatını kaybeden Ramazan Zeybek ile Zeybek’in eşi, oğlu ve kızı da unutulmadı. Zeybek ailesinin ruhuna atfen Kur’an-ı Kerim okundu. Eski öğrencilerinin talebi üzerine Ramazan Zeybek’in adının bir yurtta yaşatılması için Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmaoğlu’ndan destek istendi.

 

“İZMİT ANILARIMI UNUTAMAM”

Programda tüm misafirler geçmiş anılarını paylaştı.  Eski Bakan Faruk Çelik programda yaptığı konuşmada, 1982-84 Yıllarında yurtta Belletmen olarak kaldığını, bu süre içerisinde İzmit Ticaret Lisesinde Din Dersi öğretmenliği yaptığını, merhum Ramazan Zeybek ile çok güzel anılarının olduğunu ifade etti. Çelik ayrıca, görev yaptığı Ticaret Lisesinde ve Yurtta öğrencilere maneviyat  vermeye çalıştığını ve İzmit’teki anılarını unutamadığını belirterek, “Şu an Türkiye’nin her yerine dağılmış ve burada kalmış öğrenci topluluğunun arasında olmaktan çok mutluyum. Bu topluluğu önümüzdeki dönemde Uludağ’da misafir etmek isterim. Bu etkinliğin her yıl düzenlenmesi durumunda bende katılacağım.  Bu ülkenin geleceği yetiştireceğimiz nesille vereceğimiz maneviyat ve İslam şuuruna bağlıdır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu