20 Ocak 2019 Pazar

AK Parti'de başvurular sona erdi

AK Parti'de başvurular sona erdi
Siyaset Yazdır

Haber

50 kişilik AK Parti il yönetimine girmek isteyenlerin 6 Şubat tarihinde başlayan başvuru süreci 12 Şubat itibariyle sona erdi. İl yönetimine girmek için 200 civarında kişinin başvuruda bulunduğu öğrenildi

AK Parti'de 6. Olağan il kongresi süreci yaşanıyor. İlimizde tüm ilçelerin ana kademelerinde kongreler tamamlandı. Şimdi gözler 25 Şubat'ta Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilecek olan il kongresinde. Yahya Kaptan'da bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda saat 13.00'da gerçekleştirilecek kongrede mevcut başkan Şemsettin Ceyhan tek aday. 50 kişilik AK Parti il yönetimine girmek isteyenlerin 6 Şubat tarihinde başlayan başvuru süreci 12 Şubat itibariyle sona erdi. İl yönetimine girmek için yaklaşık 200 kişinin başvurduğu öğrenildi.

 

50 KİŞİLİK YÖNETİM İÇİN 200 KİŞİ BAŞVURDU

482’isi seçilmiş, 58’i doğal olmak üzere toplam 546 delegenin oy kullanacağı kongrede 50 asil, 50 yedek il yöneticisi, 5 disiplin kurulu, 3 Demokrasi Hakem Heyeti ve 27 büyük kongre delegesi seçilecek. Gebze’de kongre yapılmadığı için Gebze delegasyonu oy kullanamayacak.Partide kongre hazırlık çalışmaları hummalı bir şekilde sürerken bir taraftan da yeni oluşturulacak yönetime girmek isteyenlerin başvuruları  AK Parti Kocaeli il başkanlığı kongre başvuru komisyonu tarafından alındı. 6 Şubat'ta başlayan başvuru süreci geçtiğimiz gün akşam 18.00 itibariyle sona erdi. Yaklaşık 200 kişinin yeni kurulacak 50 kişilik AK Parti il yönetimine girmek için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

 

KONGRE HAZIRLIKLARINA HIZ VERİLECEK

6 Şubat'tan itibaren komisyon aracılığıyla, CV'ler toplandı. Komisyona geçtiğimiz gün 12.00 ile 18.00 arası son başvurular alındı. Abdullah Eryarsoy öncülüğünde yürütülen  komisyon çalışmalarında yaklaşık 200 civarında başvuru toplandı. Müracaatların ardından istişareler yapılacak. Sonrasında da yönetime girecek isimler belirlenecek. Geçtiğimiz gün itibariyle kongre başvuru komisyonunun işi tamamlandı. Parti içerisinde bundan sonra kongre hazırlık komisyonu çalışmalarına hız verecek.

 

KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI KONGRE BAŞVURU KOMİSYONU

Abdullah Eryarsoy

Ahmet Berberoğlu

Arif Aküzüm

Gülcan Kocabıyık

Temel Erten

Büşra Özbay

Recep Demir

Ahmet Sönmez

 

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu