20 Ocak 2019 Pazar

“MİA üzerinden CHP’ye saldıranları kınıyorum”

“MİA üzerinden CHP’ye saldıranları kınıyorum”
Siyaset Yazdır

Haber

Haftalık olağan toplantısında MİA Projesi ile ilgili kendilerine yüklenen eski CHP’lilere tepki gösteren İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Birkaç eski parti büyüklerimize MİA ile ilgili görüşlerimizi genele yayarak CHP’ye saldıranları kınıyorum. CHP zaten MİA’ya karşı değil” dedi

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, haftalık olağan toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Küçükkaya, Afrin Operasyonu, Man Adası belgeleri, Akil Adamlar ve MİA Projesi ile ilgili konuştu. Kent gündeminden düşmeyen MİA Projesi ile ilgili İmar Komisyon Başkanı Zekeriya Özak ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’a tavırlarının ne olduğu sorusunu bir kez daha yönelten Küçükkaya, MİA Projesi üzerinden CHP’ye yüklenen eski CHP’lilere de “Birkaç eski parti büyüklerimize MİA ile ilgili görüşlerimizi genele yayarak CHP’ye saldıranları kınıyorum. CHP zaten MİA’ya karşı değil, Ama bazı arkadaşlar manipülasyon yapmakta ısrar ediyorlar. CHP’nin bu konudaki fikri ve tavrı nettir” açıklamalarında bulundu.

 

AFRİN SÜRECİNE NASIL GELİNDİĞİ UNUTULMASIN

Açıklamasında Küçükkaya, “Ülkemiz çok yoğun gündem içeriyor, ama bunların en önemlisi dün 11 tane şehidimizin gelmesi ve Türkiye’nin birçok bölgesine ateşler düşmesi… Tabi bugün yapılan Afrin’e operasyonların bir perde önündeki geçmiş süreçlerini incelediğimizde aslında hafızalarda yer edinen çok ilginç konular var. Bunların başında PYD askerlerinin Türk karayollarını geçerek Urfa Valiliğince yemek paralarının ödenerek Suriye’nin kuzeyine konuşlandırılmaları gibi konular geliyor. İşin kötü tarafı daha önceden ses etmediğimiz PYD, maalesef Suriye’nin kuzeyinde Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğü ile ilgili ciddi sıkıntı yaratıyor. Bir kez daha tekrarlıyoruz. Ulusal bütünlük, terörle mücadele açısından sınır ötesi operasyonlar yapılması gerekiyorsa yapılsın tabi ki. Ama Afrin Operasyonu sürecine nasıl gelindiği ise Türk milleti tarafından unutulmasın” şeklinde konuştu.

 

AKİL ADAMLARI HATIRLATMAK İSTERİM

Devamında Afrin’e yönelik tavır koyanlara gösterilen tepkilerle ilgili Akil Adamlar örneğini veren Küçükkaya, “Yine Afrin’e yapılan operasyonlarla ilgili kendince tavırlar koyan Türk Tabipler Birliği başta olmak üzere bazı odalara tepki gösteren hükümet yetkililerine bir projelerini hatırlatmak istiyorum. Çok ciddi bütçelerle ‘Akil Adamlar’ grubu kurulmuştu. Ve Türkiye’yi PKK ile mücadele edilebilecek bir ortamı hazırlamak için sözüm ona Açılım Süreci ile ilgili bir barış havası yaratabilmek için Türkiye’yi bir sürece itmeye çalışıyorlardı. Bugün TTB’ye kızanlar dün Akil Adamlar’ın Türkiye’ye söylediklerini asla unutmasınlar. Cümlelerin içinde Abdullah Öcalan’ın muhatap olarak kabul edilmesi de dahil olmak üzere o dönemde söyledikleri bütün cümlelerden dolayı ve onlara ödenen maaşların bir kez daha Hükümet yetkililerince gözden geçirilmesini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

 

YÜZÜ KIZARAN BİR AKP’Lİ VAR MIDIR?

Devamında Man Adası belgelerinin doğrulandığını da vurgulayan Küçükkaya, “Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu Man Adası ile ilgili kamuoyuyla birtakım belgeler paylaştı. AKP Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan da belgelerin gerçek olmadığını ve bu belgeler gerçek değilse istifa etmesi gerektiğini belirtti. Geçen hafta mahkemenin verdiği kararlarla Man Adası belgelerinin gerçek olduğu tüm Türkiye’ye duyurdu. Çok ummuyorum ama bir tane vicdanı olan yüzü kızaran AKP’li yetkili var mıdır sorusunu Kocaeli özelinde sormak istiyorum” diye konuştu.

 

İZMİT’İ BİZDEN FAZLA DÜŞÜNEMEZLER

Devamında MİA Projesi’ne değinen Küçükkaya, “5-6 gündür ısrarla Zekeriya Özak ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan başta olmak üzere MİA ile ilgili tavırlarını merak ediyoruz. Nevzat bey, açılışlara hep geç kaldı, yüz yüze soramadık ama, çarşamba günü Büyükşehir’in meclis toplantısı var. AKP cenahından bir ses yok. Daha önce açıklama yapan Mehmet Akif bey de sessiz. MİA ile ilgili birtakım basın organlarının yaptığı beyhude manipülasyonlarını da asla ve asla önemsemediğimizi bir kez daha dile getiriyoruz. İzmit’in geleceğini bizden daha fazla düşündüklerini düşünmüyoruz. Bir sene içinde ne değişti de aynı parselde kabul ettiniz sorusunu bir kez daha soruyoruz. Zaman her şeyin ilacı. Birkaç eski parti büyüklerimize soruların bir kısmını cevaplandırarak genele yayarak CHP’ye saldıranları kınıyorum. CHP zaten MİA’ya karşı değil, Ama bazı arkadaşlar manipülasyon yapmakta ısrar ediyorlar. CHP’nin bu konudaki fikri ve tavrı nettir” açıklamalarında bulundu. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu