16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Günübirlik evlere denetim

Günübirlik evlere denetim
Güncel Yazdır

Vatandaşın huzur ve güven ortamının devamı, suçun önlenmesi suçluların yakalanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele amacıyla ülke genelinde faaliyet gösteren günübirlik kiralık evlere uygulama yapıldı

Terör örgütü mensuplarının örgütsel faaliyet yürütebilecekleri göz önünde bulundurularak terörle mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi, genel asayiş ve kamu düzeninin korunması, adli ve idari işlemlerin yapılması, amacıyla genel güvenlik ve sağlık açısından risk teşkil eden unsurların engellenmesi, suça karışmış kişilerin takibi, yakalanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele noktasında Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde ülkemiz genelinde “Günübirlik Kiralanan Evler” e yönelik uygulama yapıldı.

 

55 EV KONTROL EDİLDİ
Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde, günübirlik evlere yönelik 8 Şubat Perşembe saat 08:00 ile 9 Şubat Cuma günü saat 08:00 saatleri arasında yapılan uygulamaya TEM Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlükleri ekiplerinden toplam 79 personel 31 ekip ile katıldı. Uygulama kapsamında 55 günübirlik ev kontrol edildi. Yapılan denetim ve kontrollerde İzmit’te faaliyet gösteren 1 işletme hakkında tutanak tanzim edilerek 1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunun Ek Madde- 1 hükümlerini ihlali nedeni ile 5.942 TL para cezası tatbik edildi. Yetkililer günübirlik evlere yönelik uygulamaların aralıksız devam edeceğini belirtti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu