16 Ocak 2019 Çarşamba

CHP Kocaeli'den gazetemize ziyaret

CHP Kocaeli'den gazetemize ziyaret
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, yönetimi ile birlikte gazetemize ziyarette bulundu. Kurultayın ardından çıkan istifa seslerini eleştiren Sarıbay, “CHP Genel Başkanını seçmiştir. Bizler partiliyiz. Kim genel başkan olursa o hepimizin genel başkanıdır.” dedi

Geçtiğimiz hafta sonu Kurultaydan dönen CHP Kocaeli İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve yönetimi, gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette Sarıbay'ın yanı sıra İl Yöneticileri Prof. Dr. Muhip Kanko, Bilgi Dehmen, Gökhan Ercan, Seda Oral ve Demet Özgün Karaman, Büyükşehir Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Engin Taşdemir, Büyükşehir Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Orhan Tanış, İzmit Belediye Meclis Üyesi İlker Ulusoy yer aldı.

çikolata-(1)

 

KURULTAY VE MİA KONUŞULDU

Ziyarette kendilerini ise gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ozan Özgenç ve gazetemizin köşe yazarı Galip Ataman ağırladı. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP Kurultayı, 2019 seçimleri ve kent gündeminden düşmeyen MİA Projesi'ni ele aldı. Kurultayın ardıdan Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkan seçilmesine yönelik yükselen istifa seslerini değerlerdiren Sarırbay, bu yaklaşımı doğru bulmadığını söyledi. Kendisinin de Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini belirten Sarıbay, “Ancak Muharrem İnce Genel Başkan seçilseydi, o benim genel başkanım olacaktı. Ben kazanamayınca küstüm gidiyorum olmaz. Bizler partiliyiz. Kim genel başkan seçilirse, o hepimizin genel başkanıdır” dedi.

ZİYARET-(1)

 

MİA’YA KARŞI DEĞİLİZ

Gündemdeki MİA projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Sarıbay, CHP’nin MİA’ya karşıymış gibi bir algı yaratıldığını ama durumun böyle olmadığını söyledi. Kendilerinin projedeki yanlışlıklara karşı olduğunu yineleyerek, “Bizim için projede iki öneli hata var. Birincisi ilk projede 50 metre olan yolun 30 metreye düşürülmesi, ikincisi Körfez Sanayi Sitesi’nin proje dışında bırakılması. Yoksa konu Real arazisiyle ilgili değil. O arazi tüm alanın yüzde 0,7’si. İkinci proje birinciden de kötü olmuştur” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu