16 Ocak 2019 Çarşamba

Araç kiralama firmalarına büyük ceza

Araç kiralama firmalarına büyük ceza
Asayiş Yazdır

Kocaeli'de, polisin araç kiralama firmalarına yönelik denetiminde 14 firmaya toplam 119 bin 206 TL para cezası kesildi

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü, Kimlik Bildirme Kanunu kapsamında araç kiralama şirketlerine yönelik denetimde bulundu. Polis sorumluluk bölgesinde faaliyet gösteren ve Kiralık Araç Bildirim Sistemi projesine kayıtlı 311 araç kiralama firmasının denetlenmesi ve kontrolü ile projeye kayıtlı olmayan araç kiralama firmalarının tespitine yönelik ilimiz genelinde eş zamanlı olarak 208 polis ile yapılan uygulamada sisteme dahil olmadığı tespit edilen 3 iş yerine 37 bin 644 TL, gerçeğe aykırı kayıt tutan 2 iş yerine 25 bin 96 TL, 9 iş yerine veri girişi yapmama, bilgi ve belge ibrazında bulunmamaktan 56 bin 466 TL olmak üzere toplam 14 iş yerine 119 bin 206 TL para cezası kesildi. İş yeri açma ve çalıştırma belgesi bulunmayan 35 işletme hakkında tutanak tutularak, yetkili idareye bildirimi yapıldı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu