14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Eğitim kampusüne “TRAFO” engeli!

Eğitim kampusüne “TRAFO” engeli!
Güncel Yazdır

Haber

Yenimahalle’de yıkılan cezaevi yerine Nuh Eğitim-Sağlık Vakfı tarafından yaptırılan Eğitim Kampus inşaatının Ağustos’ta biteceği, Eylül’de açılacağı öğrenişldi. Ancak kampus bitişiğindeki trafonun deplase edilmemesi durumunda okul açılışının yeni öğrtetim yılına yetişmeyeceği iddia ediliyor

İNŞAATTA SONA GELİNDİ

Yenimahalle’de yıkılan cezaevi yerine Nuh Eğitim-Sağlık Vakfı tarafından yaptırılan Eğitim Kampus inşaatınıda sona gelindi. Yetkililerden edinilen bilgiye göre, inşaat Ağusto ayında bitecek. Kampüste eğitime 2018-2019 eğitim öğretim yılında başlanacak. Eğitim Kampusüne İzmit ve Gazi Anadolu Lisesleri ile Yavuz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi taşınacak.

 

SEDAŞ 450 MİLYON İSTİYOR

Nuh Eğitim-Sağlık Vakfı 72 derslikli bir lise ve bir meslek lisesi olmak üzere 2 lise, 1 anaokulu, 1 spor salonu, 1 laboratuvar, çok amaçlı konferans salonundan oluşan “Eğitim Kampüsü” inşaatına yaklaşık 20 milyon lira harcaması bekleniyor. Ancak SEDAŞ’ın kampus bitiğindeki trafoyu kalkdırmak için 450 milyon TL istemesi kampus açılışını geciktireceği iddia ediliyor.

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu