14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Nevzat Doğan istifa etti

Nevzat Doğan istifa etti
Güncel Yazdır

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütlerine yönelik gerçekleştirmekte olduğu Zeytin Dalı Harekatı’nı eleştirerek karşı açıklama yapan Tabipler Birliği yönetimine tepki olarak istifa ettiğini açıkladı

Tabipler Birliği yönetimine istifasını veren Başkan Doğan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Silahlı Kuvvetlerimiz, dış güçler tarafından desteklenen PYD,PKK, DEAŞ gibi terör örgütlerinin Suriye’deki yapılanmalarının ülkemizin güvenliğini tehdit etmesi sebebiyle Zeytin Dalı Harekâtını başlatmıştır.

 

TARAFIMIZ HER ZAMAN ÜLKE MENFAATLERİ OLMALI 

Türkiye'nin güvenliğini tehdit eden terör saldırılarına karşı milletinin egemenliğini ve hayat hakkını savunmak için yapılan bu harekatın meşru müdafaa olduğu bütün dünya tarafından kabul edilen bir gerçektir. Silahlı kuvvetlerimizin Suriye’de vermiş olduğu mücadele sırasında tamamen ülkemizin bekasını ilgilendiren bu haklı harekâtımız ile ilgili Tabipler Birliği yönetiminin yaptığı açıklama birliğin amacı açısından maalesef çok düşündürücü ve üzücü olmuştur.

 

BİZİ TEMSİL ETMİYOR 

Ülkenin kaynaklarıyla yetiştirilmiş hekimlerin bir meslek örgütü olan Tabipler Birliği yönetiminin bu açıklaması, bireyi olmaktan gurur duyduğum vatanına, milletine bağlı bizim gibi doktorların görüş ve hassasiyetlerini yansıtmamaktadır. Savaş karşıtı bir açıklama yapılacaksa veya insanın yaşam hakkı savunulacaksa, bu binlerce kilometre ötelerden gelip komşu ve kardeş toprakları işgal edenlere karşı yapılmalıdır. Yapılacaksa da, Kilis’te camide ibadetini yapan, evinde uyuyan, hayatını sürdürmeye çalışan sivil halka bombalar atan terör örgütlerine karşı olmalıdır. Bu talihsiz açıklama Türkiye düşmanlarını memnun ederek Çanakkale’de şehit olan başta tıbbiyelilerin ve tüm şehitlerimizin kemiklerini sızlatmıştır.

 

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Sınır güvenliğimizi, vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğini sağlamak için başlatılan bu operasyonu millet olarak destekliyor ve güvenlik kuvvetlerimize başarılı olmaları için dua ediyoruz. Doktor ve sağlık çalışanları da cephede yer alarak güvenlik güçlerimizin hemen arkasında yaraları sarıyorlar. Ülkemizin hekimleri ve bütün sağlık çalışanları her zaman ülkesinin, milletinin yanında olmuştur, olmaya da devam edecektir. Gerek Fırat Kalkanı Operasyonu’nda, gerekse yürütülmekte olan Zeytin Dalı Operasyonu’nda mücadele ettiğimiz terör örgütleri, küresel güçlerin maşası ve temsilcisidir. Böyle kritik bir dönemde milletimizin ve devletimizin yanında değil, bilerek veya bilmeyerek terör destekçilerinin yanında yer alan Tabipler Birliği yönetimini kınıyor ve üyelikten istifa ediyorum. Kamuoyuna duyurulur” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu