23 Şubat 2019 Cumartesi
İbrahim Bıyıklı

MMO, öğrencilere enerji tasarrufunu anlattı

MMO, öğrencilere enerji tasarrufunu anlattı
Eğitim Yazdır

Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi, 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine yönelik Uygulamalı Eğitim Merkezi’nde, enerji tasarrufu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi

TMMOB’a bağlı Makina Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şubesi, Çarşı Yapı Sitesi D Blok No: 22’de bulunan Uygulamalı Eğitim Merkezi’nde, ilimizin öğrencilerine bilgilendirmede bulunuyor. MMO Enerji Komisyonu tarafından 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerine yönelik “Enerji Tasarrufu” konulu bir sunum gerçekleştirildi.

 

KÜREKCİ

 

 

CİHAZLARI TANIDILAR

MMO Başkanı Murat Kürekci, Taylan Özkan, Enerji Komisyonu’ndan Ertuğrul Kemaloğlu tarafından hazırlanan ‘Enerji Tasarrufu’ konulu sunum öğrencilere izletildi. MMO Kocaeli Şube Müdürü Alpaslan Güven, öğrencilere buhar kazanı kompresör ve pompalarını tanıttı. Sınıf öğretmenleri Aslı Doğu, Mustafa Kansız ve Osman İskender ile birlikte gelen öğrenciler sunumları dikkatlice izlerken eğitim merkezindeki cihazları iyice kavramış oldu.

 

BİRLİKTE

 

KAPIMIZ TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE AÇIK

Sunumun ardından Şube Müdürü Alpaslan Güven, “Mühendislerin ve sanayi çalışanlarının eğitimi için tasarlanan ve Türkiye’de çok az sayıda bulunan uygulamalı eğitim merkezinde mühendislere yönelik ‘Enerji Yöneticisi Eğitimleri’ devam ediyor. Uygulama eğitim merkezinde halen kazan operatörleri için sertifika programı ve fabrikalar için enerji verimlilik eğitimleri veriliyor. Öğrencilerin de bu merkezden yararlanmaları bize mutluluk veriyor. Kapımız tüm öğrencilere açık” dedi.

 

ARKADAŞLARINIZLA DA PAYLAŞIN

Ardından MMO Kocaeli Şube Başkanı Murat Kürekci ise, “Uygulama merkezimize hoş geldiniz. Burada öğrendiğiniz bilgileri arkadaşlarınızla da paylaşırsanız seviniriz. Böylece enerji tasarrufu konusunda daha büyük katkımız olur” şeklinde konuştu. Ardından sunum soru cevap şeklinde devam etti.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi