16 Aralık 2018 Pazar
Öztekin Kaşukci

Bilnet Okulları Nisan’da hazır

Bilnet Okulları Nisan’da hazır
Güncel Yazdır

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz basın mensuplarını ağırladığı toplantıda Bilnet Okullarının kampüs inşaatını Nisan ayı başında tamamlayacağını ve hizmete gireceğini belirterek, “İzmit’in evlatlarının eğitimi bizler için önemlidir” dedi

İlimizde faaliyete geçen ve eğitim alanında modern ve yenilikçi bir yapıya sahip olan Bilnet Okulları, Özgünhan Restoran’da düzenlediği basın toplantısı ile hem akademik kadrosunu tanıttı hem de faaliyete geçecek okul hakkında teknik bilgiler verdi. Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz düzenlediği toplantıda Yahya Kaptan’a 4 dakika mesafede bulunan eğitim kampüsünün inşaatının Nisan başında tamamlanarak güçlü eğitim kadrosu ile şehrin çocuklarına yakışan bir şekilde hizmet vereceğini söyledi.

 

GENİŞ KATILIM

Gerçekleştirilen toplantıya Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Bilnet Kocaeli Kampüsü Okul Müdürü Yasemin Demirkol, Bilgi Köprüsü Genel Koordinatörü Beyhan Gürsoy, Bilgi Köprüsü Genel Müdürü Ahmet Eryılmaz, Özel Bilgi Köprüsü Öğretim Kursu Müdürü Zehra Yeşiltaş, Kids Anaokulu Müdürü Fikret Kaya, Montessori Anaokulu Müdürü Evrim Sarıkaya, Kreş Müdürü Sibel Yalçınöz, Arpaguş İnşaat Sahibi Mustafa Arpaguş katıldı.

 

KORKMAZ (1)

 

KAMPÜS NİSAN’DA HAZIR

Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, “Yerelde gösterdiğimiz tüm çalışmalar ve elde ettiğimiz başarılarla dolu tecrübelerimizi Türkiye’nin ulusal markası Bilfen Şirketler Grubunun Anadolu’ya açılan yüzü olan Bilnet okullarının tecrübeleriyle birleştirerek taçlandırıyoruz. Böylece, eğitimci kimliğimiz ile böylesine büyük bir hizmeti Kocaeli’ne getirmenin sorumluluğunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bundan 200 gün önce okul projemizin temellerini attık. Kısa sürede tamamlanma aşamasına gelen okulumuzun yapımını üstelenen sayın Mustafa Arpaguş’ a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Nisan ayı içinde kampüsümüz tamamen hazır olarak öğrenci ve veli adaylarımızın hizmetinde olacaktır” dedi.

 

 

GÖRSEL (1)

 

İLK 20’DE YER ALIYOR

Korkmaz, sözlerinin devamında, “Nisan ayı içinde kampüsümüz tamamen hazır olarak öğrenci ve veli adaylarımızın hizmetinde olacaktır. Ayrıca TEOG Türkiye sonuçlarına göre bugün en başarılı Özel okullar sıralamasında BİLFEN 14 okulla ilk 20’de yerini almış aynı zamanda 1.lik elde etmiş olarak bizleri gururlandırmıştır. Bir Bilfen kuruluşu olan Bilnet okullarını ilimize getirmenin mutluluğunu ayrıca yaşamış olduk. Bilnet Kocaeli okulları hakkında da öğretmen seçimimiz, yemek hizmetimiz ve firmamız, güvenlik ve servis hizmetlerimiz ile ilgili sürecimizden bahsetmek isterim” diye konuştu.

 

GÖRSEL (2)

 

ÖĞRETMENLER SINAVLA ALINDI

“Bilnet Okulları Bilfen’ in eğitim geleneğinde yetişmiş, alanında uzman öğretmen ve koordinatörleriyle yapılandırılmıştır” diyen Ali Korkmaz, “Bizler bu yapılanma içinde kurumumuzda görev alacak öğretmenlerimiz ile anlaşmalarımızı gerçekleştirdik. Sürecimizde aday olan tüm öğretmenlerimiz kendi alanları ile ilgili bilim sınavlarından geçerek ve kişilik testleri gerçekleştirildikten sonra uygun görülen adayların koordinatörlerimiz ve bölüm başkanlarımız tarafından yapılan mülakatları sonrası öğretmenlerimizle sözleşmelerimizi imzalayarak Kocaeli’nin  en güçlü ve iddialı kadrosu ile Bilnet sisteminde öğrencilerimizi yetiştireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

GÖRSEL (4)

 

HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Korkmaz açıklamasında, “Yemek servisimizi Biltur catering den yerinde üretim ile hizmet alacağız. 3 öğün beslenmemiz gerçekleşecek. Servis hizmetinde Komtur ve güvenlik alanında yine Bilfen’den destek almaktayız. Okulumuz, Bayındırlık Kalıcı Konutları merkezinde, Yahya Kaptan Mahallesine 4 dakika uzaklıkta, İzmit’e çok yakın ve havadar bir bölgede yapımı tamamlanmaktadır. 15 bin metrekare kapalı alana sahip kampüsümüz, Okulöncesi 6 sınıf, İlkokul 20 sınıf, Ortaokul 18 sınıf, Anadolu ve Fen Lisesine ait 14 sınıfımız ile toplamda 58 derslikle ve 1368 kontenjanı ile öğretim faaliyetlerine başlayacaktır. 3 bilişim teknolojileri sınıfımız, 4 müzik dersliğimiz,3 görsel sanatlar dersliğimiz, 4 spor salonumuz, kapalı havuzumuz, 3 kütüphanemiz, 400 kişilik konferans salonumuz, teknoloji tasarım dersliğimiz, 5 laboratuvarlarımız olacaktır” dedi.

 

DEV KAMPÜS ALANI

Ali Korkmaz sözlerini, “Ayrıca 3D sınıfımız ve hobi bahçemiz ile toplamda 3600 metrekare bahçe alanıyla öğrencilerimize hem sosyal yönden hem akademik olarak katkı sağlayacak dev bir kampüs alanımız olacaktır. Çağımızın ve toplumumuzun ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanıma ve üst düzey bilişsel becerilere sahip olarak okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, milli ve evrensel değerleri benimseyen ve bu değerleri tutum ve davranışlarıyla gösterebilen çağdaş, katılımcı, kendini yenileyen mutlu, başarılı birer dünya insanı olarak hayata atılacaklardır. BİLNET Eğitim Kurumları, Kocaeli’nin en güçlü eğitimci kadrosuyla, öğrencileriyle, personeliyle ve velileriyle ilimizde büyük bir aile olacaktır. Bu ailenin özverili çalışmaları, mükemmeli arayan ayrıcalıklı bir nesile köprü olacaktır” ifadeleriyle sonlandırdı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu