22 Şubat 2019 Cuma
global gayrimenkul

Kaman: Karaosmanoğlu’ndan bir açıklama bekliyorum

Kaman: Karaosmanoğlu’ndan bir açıklama bekliyorum
Siyaset Yazdır

Haber

Geçtiğimiz cumartesi günü açılışını gerçekleştirdiği il binasında ilk basın toplantısını yapan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, kaldırılan afişlerle ilgili “AK Parti’nin afişleri belediye araçları ile asılıyor, bizim afişlerin tamamına yakını belediye araçlarıyla indiriliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan bir açıklama bekliyorum” dedi

Geçtiğimiz hafta sonu Genel Başkan Meral Akşener’in katılımıyla il binasının açılışını gerçekleştiren İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, il binasında düzenlediği ilk toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kaman, açılış günü Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kaldırılan parti afişleri ile ilgili konuşurken Başkan Karaosmanoğlu’ndan bir açıklama beklediğini ifade etti. İl başkanları masasına katılıp katılmama sorusunu da yanıtlayan Kaman, “Davet edilmediğim yere gitmem. Vatanseverlik kimsenin tapusunda değil. Biz de vatansever biz partiyiz” dedi. Kaman, il kongresini ise mart ayında düşündüklerini belirtti.

 

KENT YÖNETİCİLERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ

Açıklamasında İl Başkanı Serdar Kaman, “İl binamızda düzenlediğimiz ilk basın toplantısına hoş geldiniz. Geçtiğimiz cumartesi günü Genel başkanımızı Meral Akşener’in de katılımıyla 5-6 bin kişi eşliğinde şenlik havası içerisinde il binamızın açılışını yaptık. Organizasyon açısından arzuladığımız şekliyle gerçekleştiğini söyleyebilirim. Gündoğdu köyü, Derince Körfez ilçelerindeki açılışlarımız da istediğimiz şekilde olmuştur. Kentin yerel yöneticilerine organizasyon günü sağladıkları desteklerinden dolayı, görevlerini layıkıyla yaptıklarından dolayı teşekkürü borç bilirim. DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, SP İl Başkanı Nurettin Çelik olmak üzere, bizi kutlayanlara teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

MORALİMİZ COŞKULU KALABALIKLA DÜZELDİ

Afişlerin kaldırılmasıyla morallerinin bozulduğunu ifade eden Kaman, “Başlangıçta belediye yetkililerinin pankartlarımızı indirmesi başlangıçta canımızı sıksa da daha sonra coşkulu kalabalık morallerimizi düzeltmiştir. Belediye araçlarının afişlerimizi, AK Partinin hala pankartları dururken bizimkini indirmesi bizi hayli üzmüştür. İş siyasi rekabete döndüğü zaman yanlı davranması bizi bir hayli üzmüştür. Yapılanları siyasi teamüller açısından uygun bulmuyoruz. Kulağımıza gelen bir 8 bin TL’lik meblağ var. Eğer bu ceza uygulanırsa hukuki yollara da başvuracağımızı söylemek isterim. Henüz elimize ulaşmadı. Gerek Valiliğe gerek Büyükşehir’e gerekse İzmit Belediyesi’ne toplantı öncesi resmi başvurularımızı yapmıştık” dedi.

 

AK PARTİ AFİŞLERİNİ BELEDİYE ASIYOR

Afişlerle ilgili Büyükşehir Belediyesi’ni defalarca aradığını ancak cevap alamadığını belirten Kaman, “Büyükşehir Zabıta Daire Başkanı bizzat arayarak bu afişlere izin verilemeyeceğini belirtmişti. Ben de kendisine nedenin sorduğumda Büyükşehir Belediye başkanı ile görüşebileceğimi söyledi. Başkan Karaosmanoğlu ise müsait olmadığını belirtti, ardından tekrar aradım, cevap vermedi. İzmit belediye başkanını aradım cevap yok. Büyükşehir Özel Kalemi aradım yanıt vermedi. Son aramamda AK Parti afişlerinin asılması nedeniyle bizim de hakkımız olduğunu beyan ettim. Özel Kalem Müdürüne ‘Bizi hukuksuz pozisyona düşürmeyin’ dedim. Cuma akşamı astık. Ertesi gün indirildi. AK Parti’nin afişleri belediye araçları ile asılıyor, bizim afişlerin tamamına yakını belediye araçlarıyla indiriliyor. Büyükşehir Belediye Başkanından bir açıklama bekliyorum” sözlerini kullandı.

 

DUYAR VE NAZLIGÜL’E TEŞEKKÜR EDERİZ

Afiş konusunda iki siyasi parti başkanına desteklerinden dolayı teşekkür eden Kaman, “Ben hukukta eşitlik ve adalet ilkesine inanan biriyim. Eğer eşitlik ilkesi hala geçerliyse bizim afişlerimiz de indirilmemeliydi. Açıklamalarından dolayı da BBP İl Başkanı Serhat Duyar ve DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül’e teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

 

DAVET EDİLMEDİĞİM YERE GİTMEM

İl başkanları toplantısına katılıp katılmama konusunda konuşan Başkan Kaman, “Davet edilmediğim yere gitmem. Vatanseverlik kimsenin tapusunda değil. Biz de vatansever biz partiyiz” dedi. Katılımın az olması ile ilgili eleştirilere yanıt veren Kaman, “Bir il binasının açılışı daha gerçekleşmişti. 300’den fazla kişi yoktu. Biz miting yapmadık. İl binası açılışı yaptık. 5 bin kişi katıldı” diye konuştu.

 

İL KONGREMİZ MART AYINDA

“Siyasi partilere ziyaret gerçekleştirecek misiniz?” sorusuna “Ziyaretlerimiz başlayacak” şeklinde yanıt veren Kaman, “Partimizin bütün il ve ilçe binaları teftiş edildi. Şimdiye kadar hep parti içi çalışmalarımız olmuştu. Bundan sonra dışarıya yönelik çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Bütün Türkiye ile birlikte bizim de bu hafta kongre sürecimizi tamamlayacağız. İl kongresini mart ayında yapmayı düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.

 

EV YETMEZ, ARABA DA VERSİNLER

Son olarak Suriyelilerle ilgili konuşan Kaman, “Var olan iktidarın Suriyelilere ev dağıtacağı şeklinde durum söz konusu. Biz İYİ Parti olarak Suriyelilere karşılıksız bir ev verilmesini doğru bulmuyoruz. Suriyelilere ev yapmaktansa fabrikalar açılsın. Madem ev verecekler bir de bedava 0 kilometre araba versinler” diyerek açıklamasını sonlandırdı. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi