21 Ocak 2019 Pazartesi

Sifu Özgenç SEKASEM’de wing chun semineri verdi

Sifu Özgenç SEKASEM’de wing chun semineri verdi
Spor Yazdır

Sifu Özkan Muhsin Özgenç SEKASEM’de Jeet Kune Do dersinde Wing Chun semineri verdi

Sifu Özkan Muhsin Özgenç SEKASEM’de Sijo Yüksel Yılmaz’ın Jeet Kune Do dersinde Wing Chun semineri verdi. Sifu Özgenç, Sijo Yılmaz’ın hem öğrencisi hem de yeğeni. Bir Kung Fu tarzı olan Wing Chun aynı zamanda Jeet Kune Do’nun da temeli kabul ediliyor. Seminerin Chi Sao ve Phon Sao aşamalarında Sijo Yüksel Yılmaz da seminere yer yer katkılarda bulundu. Bir yandan Sijo Yüksel Yılmaz’dan Jeet Kune Do Kulelkavido öğrenen Sifu Özgenç JKD Kulelkavido’nun altyapı çalışmalarında Wing Chun branşında katkı vermeye devam edecek.

 

SİFU ÖZKAN MUHSİN ÖZGENÇ KİMDİR?

Sifu Özkan Muhsin Özgenç  İsvire’nin Zürih kentinde 1980’de doğdu. Zürih’te Grossmeister Chow Kok Yeng’ten Chin Woo Kung Fu Okulu’nda Wing Chun dersleri aldı. Bu vesileyle Chin Woo Kung Fu School’da aktif branşlardan Northern Shaolin ve Choy Li Fut’u da tanıma imkânı oldu. Çinli Daisifu Chow Kok Yeng’le 1996 yılına kadar birlikte çalıştı. Almanya’da Daisifu Keith R. Kernspecht ve Leung Ting ile tanışıp onların başını çektiği organizasyona 1996 yılında katıldı. 2000 yılına kadar İstanbul’da Daisifu Salih Avcı ile Wing Tsun çalıştı. Sonra Daisifu Turan Ataseven ile 2000 yılından 2006 yılına kadar Almanya’da çalışıp bu süre zarfında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi farklı illerdeki seminerlerine de katıldı. 1999 ile 2001 yılları arasında İstanbul ve Antalya’da Daisifu Emin Boztepe’nin de birçok seminerine katıldı. 2002’den 2004’e kadar İstanbul’da rahmetli Boksör Abdulkadir Fıçıcı ve Boksör Kenan Ener’le Beşiktaş Boks Kulübü’nde boks çalıştı. 2002 ile 2005 yılları arası Daisifu Turan Ataseven’in organizasyonunda temsilci eğitmen olarak Ankara’da Gölbaşı’ndaki Polis Okulu’nda polislere seminer verdi. 2004 ile 2008 arası yıllarda İstanbul’da Fenerbahçe Boks Kulübü’nde Boksör Metin Gemici ile sparring partnerliği yaptı. 2005-2006 yılları arası 6-7 ay kadar İsviçre’de Brezilyalı Grandmaster Cose Garcias’tan Brazillian Jiu Jutsu dersleri aldı. İstanbul’da 2006 ile 2008 yılları arasında Sifu Tarık Ateş ile Jun Fan Jeet Kune Do çalıştı. 2013 yılında Grandmaster Frans Stroeven’ın Hollanda’dadaki Filipino Martial Arts Kali (Eskrima) seminerlerine katıldı. 2008’den beri Sijo Yüksel Yılmaz’ın yanında halen Jeet Kune Do Kulelkavido çalışıyor.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu