16 Ocak 2019 Çarşamba

Ceyhan: Resmen adayım

Ceyhan: Resmen adayım
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 25 Şubat’ta Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilecek il kongresine ilişkin gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “Bugün itibariyle şahsım bu kutlu görevi, nasip olursa 6. Olağan kongremizin ardından bir dönem daha sürdüreceğim. Adaylığımızı buradan resmen ilan etmiş olalım” dedi

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan 25 Şubat’ta Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilecek il kongresine ilişkin parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Ceyhan’ın basın açıklamasına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu,11 İlçe Belediye Başkanı, 12 İlçe Ana Kademe, Kadın, Gençlik Başkanları ve İl Yöneticilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye başkanlarından sadece İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan katılım göstermedi.

 

CEYHAN (7)  

546 DELEGE OY KULLANACAK

AK Parti’nin 25 Şubat’a yapılacak olan il kongresi Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleşecek. Toplam 546 delegenin oy kullanacağı kongrede 50 il yöneticisi, 5 disiplin kurulu, 3 Demokrasi Hakem Heyeti ve 27 Büyük kongre delegesi seçilecek. Ceyhan’ın tek aday olduğu kongre Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda saat 13.00’da gerçekleştirilecek.

 

“HERKESE NASİP OLMAZ”

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Afrin Harekatı büyük bir başarıyla devam ediyor. Ülkemizin savunmasında şehit düşen tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.  Şahsım 2001 Aralık ayında bu partiye kurucu il gençlik kolları olarak başladı. 25 yaşındayken, Nihat Ergün beyin bizlere olur vermesiyle bu davaya hizmet etmeye başladık. 4 buçuk yıl il gençlik kolları başkanlığı, 8 yıl il yöneticiliği, 3 yıldır da il başkanlığı yapıyorum. Böyle bir parti ve kentte siyaset yapmak çok insana nasip olmaz. Tam üç yıl önce 7 Şubat 2015’te il başkanlığı kongremizi yapmıştık” dedi.

 

SÜRECİ ANLATTI

3 yıllık başkanlık döneminde birçok siyasi gelişmenin yaşandığını belirten Ceyhan, “15 Temmuz’da 40 yıldır kurulan tuzağı aşmayı bildik. Ardından 16 Nisan halk oylamasını da Kocaeli teşkilatları olarak başarıyla tamamladık. Hedefimiz yüzde 60’lara varmaktı. Batı illerinde yüzde  56,7 ile en fazla Evet oyu çıkaran il olduk. Sonraki süreçte onlarca çalışmaya imza attık. Kongrem sürecimiz başladı. Kadın kolları kongrelerimizi ve gençlik kolları kongrelerimizi büyük bir coşkuyla tamamladık. Biz birlik siyasetini Türkiye’de en iyi yapan teşkilatız. 27 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızı ağırladığımız il gençlik kolları kongremizi yaptık. Kongrede arzu ettiğimiz enerji ve coşkuyu yansıtma fırsatı bulduk” şeklinde konuştu.

 

RESMEN ADAY OLDUĞUNU AÇIKLADI

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Sıra il kongresine geldi. Genel merkezimize adaylığımızın sunulması ve istişare süreçleri tamamlandı. Bizlere hazırlıkları yapmamız hususunda teşkilat başkanımızın görevi tebliğ etmişti. Bugün itibariyle şahsım bu kutlu görevi, nasip olursa 6. Olağan kongremizin ardından bir dönem daha sürdüreceğim.  Adaylığımızı buradan resmen ilan etmiş olalım. Hayırlı uğurlu olsun. Bu kutlu davaya, bizleri layık gören sayın Cumhurbaşkanımıza hem şükranlarımızı, hem minnettarlığımı ifade ediyorum. İl başkanlığı hususunda desteklerini esirgemeyen başta Başbakan Yardımcımız Fikri Işık bey, milletvekillerimiz ve büyükşehir belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.  Temel hedefimiz Başbakanımızın katılacağı kongreye hazırlıklara başlamaktır” ifadelerini kullandı.

 

BAŞVURU SÜRECİ BAŞLADI

Güçlü bir kongreyi icra edeceklerini ifade eden Şemsettin Ceyhan, “Bu davada bende varım demek isteyen, kentimizde başvurmak isteyenlerle ilgili prosedür oluşturduk. Bugünden itibaren komisyonumuz aracılığıyla, CV getirebilirler. Komisyonumuz önümüzdeki pazartesiye kadar 12.00 ile 18.00 arası başvurabilirler. Abdullah Eryarsoy öncülüğünde komisyon çalışmaları yürütülecek. Bu dışarıdan başvurmak isteyenler için böyle. Teşkilattan arkadaşlar ilçe başkanları aracılığıyla başvuru süreçlerini gerçekleştirecekler. Toplamda 546 delegemiz var. Gebze’de kongre yapmadığımız için Gebze delegasyonundan oy kullanılamayacak. Büyük kongre delege sayımız 27. Rabbim İnşallah bizleri mahcup etmesin” diyerek sözlerini noktaladı.

 KARAOSMANOĞLU (2)

“SİYASET ZOR İŞ”

Ceyhan’ın ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Öncelikle hayırlı olsun diyorum. Siyaset zor bir iş. Maaşı yok, geliri yok. AK Parti’de siyaset yapmak öyle kolay iş değil. Ben bütün ilçelerde görev yapan arkadaşlarımıza Allah hayırlı görevler versin. CHP’nin kurultayını izlediniz. Bizim kongrelerimiz onlara benzemez. Bizde sen ben yok. Bu görevler emanet görevler. Bugün varız, yarın yokuz. Bu emanet görevimizde ne kadar faydalı iş yapabiliriz, buna bakıyoruz. İnsanlarımızda buna bakıp, bizi bundan bekliyor. Vatandaş bakıyor birliğimize, beraberliğimize” değerlendirmesinde bulundu. 

 

KATILIM (5)

KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI KONGRE BAŞVURU KOMİSYONU

Abdullah Eryarsoy

Ahmet Berberoğlu

Arif Aküzüm

Gülcan Kocabıyık

Temel Erten

Büşra Özbay

Recep Demir

Ahmet Sönmez

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu