16 Ocak 2019 Çarşamba

"İçime sindiremiyorum"

İçime sindiremiyorum
Siyaset Yazdır

Haber

CHP 36'ncı Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığa yeniden seçilmesine tepki gösteren eski İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Uzun, partiden istifa ettiğini duyurdu

CHP 36'ncı Olağan Kurultayı tamamlanırken Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığa yeniden seçilmesine parti içinde tepkiler dinmiyor. Tepki gösteren isimler arasında yer alan geçmiş dönem İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Uzun, sosyal medya hesabı üzerinden partiden istifa ettiğini duyurdu. Paylaşımında Uzun, "8 seçim kaybeden bir liderin tekrar aday olmasını ve tekrar seçilmesini içime sindiremiyorum. Ülkenin ve partinin önünü tıkamıştır. Parti tabanını ve vicdanını ağır bir travmaya sokmuştur. Ülkeyi kuran parti ülkenin çöküşüne göz yummaktadır. Bu sebeplerden dolayı onurumla görev yaptığım ve üyesi olduğum partiden isyan ederek istifa ediyorum" dedi.

 

İÇİME SİNDİREMİYORUM

İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Ahmet Uzun, "İstifa ediyorum. Aynı zamanda isyan ediyorum. Bir dönem İl Genel Meclis Üyeliği yaptığım Cumhuriyet Halk Partisi'nden istifa ediyorum. Ülkemiz zor şartlardan geçerken, nereye savrulduğu belli olmayan bir yolla girmişken. 8 seçim kaybeden bir liderin tekrar aday olmasını ve tekrar seçilmesini içime sindiremiyorum. Ülkenin ve partinin önünü tıkamıştır. Parti tabanını ve vicdanını ağır bir travmaya sokmuştur. Sadece kendi siyasi ikballerini düşünen bir avuç delegenin verdiği karar. Ülkenin geleceğini karartmıştır. Daha fazla bu partide durmak otobüs durağında vapur beklemeye benzer. Parti tabanında çok değerli ülke sevdalısı insanlar tanıdım. Aydın ilerici Atatürkçü insanlarla çok sıcak dostlularım oldu. O dostluklarım bana engin bilgiler sundular. Hepsine minnettarım. Dostlarım baki kalacaktır" ifadelerine yer verdi.

 

ÜLKENİN ÇÖKÜŞÜNE GÖZ YUMMAKTA

Devamında Uzun, "Ahmet Uzun'u tanıyanlar iyi bilir, hiç bir zaman kişisel beklendim olmaz. Hep elimden geldiğimce ülkeme, kentime elimden geldiği kadar fikrimi söylerim. Mevcut parti yönetimleri benim fikir ve düşüncelerimin çok gerisinde olduğunu açıkça söyleyebilirim. Cumhuriyet Halk Partisi dünkü kongre dar bir zümrenin eline geçmiştir. Ülkemizin bugünkü durumundan CHP yönetimleri de en az Akepe kadar sorumludur. Hatta Akepeden daha fazla sorumludur. Ülkeyi kuran parti ülkenin çöküşüne göz yummaktadır. Bu sebeplerden dolayı onurumla görev yaptığım ve üyesi olduğum partiden isyan ederek istifa ediyorum" açıklamalarında bulundu.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu