14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

"O sandıktan Kılıçdaroğlu'na 22 oy çıktı"

O sandıktan Kılıçdaroğlu'na 22 oy çıktı
Siyaset Yazdır

Haber

Cumhuriyet Halk Partisi 36'ncı Olağan Kurultayı'nda Kocaeli'den 6 ismin yarıştığı Parti Meclisi'ne giren tek isim olan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, "Kongremiz gayet başarılı, demokratik bir şekilde gerçekleşti. Kocaeli delegelerinin oy kullandığı sandıktan İnce'ye 29, Kılıçdaroğlu'na 22 oy çıktı" dedi

CHP'nin 36'ncı Olağan Kurultayı'nda Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyeleri için oy verme işlemleri tamamlandı. Seçimde belirlenen 52 parti meclisi içinde Kocaeli’den bir isim yer aldı. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 401 oy alarak yeni dönemde de parti meclisine seçilirken ardından eski milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş 286 oy ile en fazla oyu alan isim oldu, ancak parti meclisi olmaya yetmedi.

 

KURULTAYIMIZ GAYET BAŞARILIYDI

Yeni dönemde de PM üyesi seçilen Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, gazetemize yaptığı açıklamalarında kongreyi değerlendirirken "PM'ye tekrar seçildik. 488 kişi PM'ye aday olmuştur. Öncelikle 13 kişilik MYK belirlenecek. Ana kademede çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bundan sonra hem yerelde hem genelde 2019 seçimleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kurultayımız gayet başarılıydı. Cumhuriyet Halk Partisi'nin kongreleri diğer partiler gibi olmaz. Demokratik bir şekilde gerçekleşir. Bu Kurultayımız da öyle oldu. CHP, tüm renklerin kendini ifade edebildiği bir siyasi partidir Parti içi tüm seçimlerimiz bitmiştir. Hedef 2019" dedi.

 

O SANDIKTAN KILIÇDAROĞLU'NA 22 OY ÇIKTI

Kocaeli delegelerinin oy kullandığı sandıktan Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na kaç oyun çıktığını ve hangi illerin o sandıkta oy kullandığını açıklayan Akar, "Biz 3 Kocaeli milletvekili farklı farklı sandıklarda oy kullandık. Kemal Kılıçdaroğlu'nun sandığı 19 numaralı sandıktı. Muharrem İnce'ye 29, Kemal Kılıçdaroğlu'na 22 oy çıktı. O sandıktan Kocaeli, Kırşehir, Konya, Kırklareli, Kilis illeri vardı. 51 delege vardı" şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu