21 Ocak 2019 Pazartesi

Gölcük Pazarcılarda 2 adaylı kongre

Gölcük Pazarcılarda 2 adaylı kongre
Güncel Yazdır

Haber

Gölcük Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Kongre Sarayı’nda 10. Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede Mevcut Başkan Abdurrezak Tuncer ve Şahin Temel başkanlık için kıyasıya yarıştı

Kongreye Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, SP İl Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, CHP Gölcük İlçe Başkanı İsmet İşeri, SP İlçe Başkanı Yaşar Yıldız, , Körfez Pazarcılar Odası Başkanı Zafer Şahin, Gölcük Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Necmi Kocaman, Gölcük Ziraat Odası Başkanı Bekir Çanakçı, Gölcük Niğdeliler Başkan Vekili Cemil Çakmak, Gölcük Nevşehirliler Derneği Başkanı Nurettin Toprakçıer, Gölcük Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mevlüt Gül, Gölcük Bakkallar Büfeler ve Tekel Bayileri Odası Başkanı Faruk Hikmet Kesgin ve çok sayıda oda üyeleri katılım sağladı.

 

DİVAN SEÇİLDİ

Kongreye 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlandı. Daha sonra Divan Seçimine geçildi. Kongrede Divan Başkanlığına Necmi Kocaman, Divan Katipliğine Veli Koyutürk, Üyeliklere ise Zeki Eren, Bülent Yılmaz, Yaşar Dalgıç, Gümrük ve Ticaret Bakanlığın İl Temsilcileri yaptı.

 

OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ

Kongrede Odanın denetim, yönetim ve Mali bilançosu oylandı. Oda üyeleri tarafında denetim, yönetim ve Mali bilanço oy birliği ile ibra edildi.

 

PAZARCILIK ZOR MESLEK

Kongrede konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet  Ellibeş, “Pazarcılık zor zanaat. Kışın çamuru, fırtınası yağmuru, yazı, güneşi, tozu, bulutu sonuç itibariyle amme hizmeti gören bir kitle. Toplumun önemli taşlarından biri. Bu kısıtlı zor şartlarda önemli görev icra ediyorsunuz. Sizler zor şartlarda Pazar kurar meyve ve sebzeleri biz vatandaşlara en taze şeklinde ulaştırırsınız. Sıkıntılı ve meşakkatli bir meslek olması kesin olan pazarcılık bizim için mukaddestir. Sizlerin mutlu olması bizler için çok önemli. Bizler sizleri çok önemsiyor ve sizleri seviyoruz”dedi.

 

KAPALI PAZAR YERLERİ YAPACAĞIZ

Başkan Ellibeş “Sizlerin beklentisi konusunda kapalı pazarların yapılası hususunda duyarlı olduk. Tamamı bitmese de şu ana kadar 2  KapalıPazarı hizmete açtık. 2 Mart’ta Yeni Mahalle’de bulunan kapalı pazarımızın ihalesini yapacağız. Takriben 6 ay sonra bu çalışma bitecek. Esas iki büyük sorunumuz var. Birincisi Çarşamba Pazarımız. Hepiniz takdir ediyorsunuz ki, en büyük pazarımız burası. Takriben 800’e yakın pazarcımız var. İşte bu büyük sayıda olan Pazarcımızı bir araya toplayacak bir yere ihtiyacımız var. Şu anda sanayi çarşımızın bulunduğu alana yeni kapalı Pazar alanını taşımanın gayesindeyiz. Yeni sanayi sitesinin bitmesini istiyoruz. Hepimiz biliyoruz ki yolun altında bu projeyi oluşturmak zor oldu. Şimdi Allah’ın iziniyle bu projeyi hayata geçireceğiz. Değirmendere’de Cumartesi pazarını da Allah nasip ederse Dörtyol’da bulunan Başkomutan Caddesindeki boş arsayı kapalı pazar haline getireceğiz. Bu alan hem otopark hem Pazar yeri olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa çalışmamız sürüyor. Buranın en geç Haziran ayı’nda ihalesi yapılacak. Bunlar sizin en büyük hakkınız. Şartlar oluştu, alt yapı oluştu. Ekonomik alanda da güç elde edilince bunlar hayata geçiriliyor. Asrın felaketini yaşadık. Gölcük merkez üssü olarak afet yaşadık. Bizler o durumdan bugünlere geldiysek hepimizin gayretleri sayesinde bunu başardık. Biz üzüm yemek niyetindeyiz. Kesinlikle bağcıyı dövme niyetinde değiliz. Her şey vatandaşlarımızın mutluluğu için. Sonuç olarak yeni açıklanan rakamlara göre Gölcük’te 161 bin kişi yaşıyor. 4 bin nüfus artışı var. Bu duygu ve düşüncelerle Kongrenizin siz değerli pazarcı esnaflarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

BİRLEŞMEYE TALİBİZ

Başkan Adaylarından Şahin Temel, “Kimleri temsil ettiğimizi unutmadan Gölcük esnaflarımızın çıkarlarını gözeten bir anlayışıyla, yönetilen değil yöneten bir çalışmayla, ezen değil, ezileni korumaya, ayrılmaya değil, birleşmeye talibiz. Genel kurulumuz Gölcük Pazarcılar Odasına hayırlı olsun” dedi.

 

GÖLCÜK PAZARCILAR ODASINI TÜRKİYE KONUŞACAK

Mevcut Başkan Abdurrezak Tuncer “Bizim özümüz bir sözümüz bir. Biz hep Allah’ın yolundan yürüdük, başka rızık bilmedik. Evimizi, gönlümüzü, soframızı açık bildik, bizler kocaman bir aileyiz. Bugün içinde bulunduğumuz vatanımızın bütünlüğü için mücadele eden Mehmetçiğimizin her zaman yanındayız. Allah onları korusun. Şehitlerimize de Allah rahmet eylesin. Dün 15 Temmuz’da nasıl birleştiysek bizi hiç kimse bölemeyecek. Değerli Pazarcı esnaf kardeşlerim; Bizler çok büyük bir aileyiz. Odamız bizim dönemimizde şahlanışa geçti. Bunu birlikte başardık. Bunu kimse yıkamayacak. Bir gün gelecek Gölcük Pazarcılar Odasını tüm Türkiye konuşacak. Gölcük Pazarcılar Odası siyasette söz sahibi olacak. Biliyorsunuz ki İzmit’in bir çok ilçesinde Pazarcılar Odası yok. Bizler Gölcük Pazarcılar Odası olarak bir çok başarılara imza attık. Öncelikle Kurucu Başkanımız olan Hüseyin Atılgan’a ve odamıza emek veren herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Kongremizin ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

 

KURUCU BAŞKANA PLAKET VERİLDİ

Gölcük Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Abdurrezak Tuncer, Oda Kurucu Başkanı Hüseyin Atılgan’a teşekkür plaketi verdi.

Kongrede Başkan Adaylarından Abdurrezak Tuncer’in yönetiminde;

Asil; Ali Rıza Atılgan, Halil İbrahim Hacıoğlu, Erkan Kara, Mustafa Can, Levent Ay, Harun Temeş,

Yedek: Mustafa Bulut, Halim Köse, Rıfat Altun, Osman Tok, Kadir Olkan, Salih Karademir, Bilal Çiloğlu,

 

Şahin Temel’in yönetim listesinde

Asil; Nurettin Toprakçıer, Musa Kesim, Mustafa Dinç, Özkan Akın, Adem Ayan, Hüsamettin Karakaya.

Yedek; Şakir Kaya, Nedim Çalışkan, Mustafa Fil, Haşim Doğan, Erol Eski, Nail Uzuner, M. Salih Baysal.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu