16 Ocak 2019 Çarşamba

İl Başkanları Fikri Işık’ı ağırlayacak

İl Başkanları Fikri Işık’ı ağırlayacak
Siyaset Yazdır

Haber

İl Başkanları toplantısında konuşan BBP İl Başkanı Serhat Duyar, önümüzdeki ay gerçekleştirilecek toplantıda Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ile bir araya geleceklerini ve ana gündem maddesinin üçüncü üniversite konusu olduğunu söyledi

Geçtiğimiz ay yoğun gündemden dolayı yapılamayan il başkanları toplantısı bu ay BBP İl Başkanı Serhat Duyar’ın ev sahipliğinde Kandıra Yolu üzerinde bulunan Çadır Restoran’da gerçekleştirildi. Toplantıya ev sahibi Duyar’ın yanı sıra AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, SP İl Başkanı Nurettin Çelik, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ve DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül katılım gösterdi. İl başkanları toplantının ardından Vali Hüseyin Aksoy ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret ettiler.

 

MASANIN ÖNCELİĞİ KOCAELİ

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren ev sahibi BBP İl Başkanı Serhat Duyar, “4 Aralık Pazartesi günü DP İl başkanımızın ev sahipliğinde toplanmıştık. Son il başkanları toplantımızın ardından 4 kere bir araya geldik. Masamızın önceliği Kocaeli. Geçtiğimiz ay KOÜ rektörümüzü ziyaret ettik, sanayi odalarımızla bir araya geldik, Garnizon Komutanımızı ziyaret ettik ve MİA konusuyla ilgili büyükşehirden sunum aldık. 19. İl başkanları toplantısı önümüzdeki ay DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Bir sonraki toplantıda Başbakan Yardımcısı Fikri Işık ile bir araya geleceğiz. Halim beyin koordinesinde toplanacağız. O toplantının ana gündemi üniversite konusu olacak” dedi.

 

“DEVLETİMİZİN VE ASKERİMİZİN YANINDAYIZ”

Duyar Afrin operasyonu desteklediklerinin altını çizerek, “Terörle mücadele noktasında şehit düşen tüm askerlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. İsminde Tabip, Türk kelimesi geçen bazı oluşumların söylemleri oldu. Bu hadiseler Türkiye’nin terörden arındırılmasıdır. Savaştan söz etmek için iki devletin olması gerekir. Bölge terörden temizlenene kadar desteğimizi vermeye devam edeceğiz. Biz devletimizin ve askerimizin yanındayız” şeklinde konuştu. Gebze’de bulunan Hünkar Çayırı alanına dair de açıklamalarda bulunan Duyar, “Hünkar Çayırı kararından vazgeçildi. Bundan sonraki süreçte bölgeye yakışacak bir çalışma gerçekleştirilecek” diye konuştu.

 

“KOCAELİ AYAĞINDA SIKINTI YOK”

Üniversite konusuna ilişkin açıklamalarda bulunan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “Üniversite ile ilgili Başbakan Yardımcısıyla görüşeceğiz. Rektör beyle geçtiğimiz ay konuştuk. İşin Kocaeli ayağında bir sıkıntı yok. Eğer Sayın Fikri Işık uygun görürse, kentimize üçüncü üniversitenin kazandırılması yönünde çalışmalar hız kazanacaktır”

 

“İYİ PARTİ’Yİ ZİYARET EDECEĞİM”

Masada bulunan siyasi parti il başkanları içerisinde İYİ Parti’yi ziyaret edecek il başkanı var m?  sorusuna yanıt veren DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, “İYİ Parti’nin il binasının açılışında bulundum. Ben ziyarete hayırlı olsun ziyaretinde bulunacağım. Benim için diğer siyasi partilerle İYİ Parti arasında bir fark yok” dedi.  Aynı soruya ilişkin söz alan SP İl Başkanı Nurettin Çelik, “Şiddete ve teröre mesafe koyan bütün siyasi partilerle çalışmak hepimiz için önemlidir. Sınırlandırma koymak doğru değildir. Bu yapı içerisinde toplumsal kurumlarla bir olmak ülke birliğine katkı sunacaktır” diye konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu