21 Ocak 2019 Pazartesi

CHP, kurultaya çıkartma yaptı

CHP, kurultaya çıkartma yaptı
Siyaset Yazdır

CHP Kocaeli kurultay delegeleri, 36. Olağan Genel Kurultayı’na çıkartma yaptı. 2 adaylı gerçekleşen kurultayda birlikte ve beraberlik mesajları verildi

CHP 36. Olağan Genel Kurultayı, ‘Adalet ve Cesaret’ temasıyla Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor. Kurultayın ilk gününde genel başkanlık seçimleri gerçekleştirildi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun dışında Yalova Milletvekili Muharrem İnce, İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal, Yargıçlar ve Savcılar Birliği eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun aday adayı olduğu kurultayda delegelerin verdiği oylar sonucunda delegelerden yeterli imza toplayan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce genel başkan adayları oldu.

 

PARTİLİLERİ SELAMLADILAR
Kurultay delegelerinden CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya da yönetim kurulu üyeleri ve Kocaeli delegeleriyle birlikte salondaki yerini aldı. Kurultay öncesinde divan başkanı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile bir araya gelen İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve ilçe sekreteri Mehmet Nazım Gençtürk, Büyükerşen’le sohbet etti. Salonunu dolduran partililer kurultay boyunca sloganlarla destek verdi. Genel Başkan adayları sahne içerisine konulan platformdan yürüyerek partilileri selamladı.

 

KILIÇDAROĞLU KONUŞTU
Genel Başkan adayları sırasıyla konuşmalarını gerçekleştirdi. Kemal Kılıçdaroğlu, “Cumhuriyet tarihimizin en zor süreçlerinden birini yaşıyoruz. Bu kurultay Türkiye’yi yaşanan sorunlardan çekip çıkarma kurultayıdır. Bu kurultay, Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandırma kurultayıdır. Bu kurultay Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Dolmabahçe’den bakıp ‘Geldikleri gibi gidecekler’ dedikleri kurultaydır. Bu kurultay huzur isteyenlerin kurultayıdır. Biz CHP solarak sadece sorunları dile getiren değil her sorunun üzerine kararlılıkla yürüyen bir partiyiz” diye konuştu.

 

“UMUT OLMAK İÇİN BURADAYIM”
Muharrem İnce ise yaptığı konuşmasında, “Geleceğimiz elimizden alınıyor, cumhuriyetimiz yıkılıyor, umutlarımızı söndürmek istiyorlar, yaşama sevincimizi yok etmek istiyorlar. Karşımızdaki siyasi parti değil, ülkeyi yağmalamak için bir araya gelmiş bir yapı. Cumhuriyeti kuran parti, cumhuriyeti kurtaracaktır. CHP’de de tuzu kurular var. Sığınmışlar 3, 5 belediyeye. Onların oldu mu yetiyor. Ben memnun değilim. Bu partide bir itaat edenler bir de memnun olmayıp itiraz edenler var. Ben itiraz ediyorum. Umut olmak, büyük değişim için buradayım. Genel Başkanımızı seviyoruz ama Cumhuriyeti daha çok seviyoruz” dedi.  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu