21 Ocak 2019 Pazartesi

Kalabalık Karaosmanoğlu’nu yuhaladı

Kalabalık Karaosmanoğlu’nu yuhaladı
Siyaset Yazdır

Haber

İYİ Parti’nin il binasının açılışı için ilimize gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener parti binası önünde gerçekleştirdiği mitingde, “Kendisine Kocaeli’nin abisi denilen arkadaşın büyük bir terbiyesizlikle benim çağrı pankartımı indirtmesi İzmit’in nasıl değiştiğinin göstergesidir” dedi. Bu sözlerin üzerine kalabalık Karaosmanoğlu’nu yuhaladı. Akşener ardından, “Yuhalamayacaksınız. Biz saygısızlara saygısızca cevap vermeyeceğiz” dedi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener İl Binası önünden partililere hitap etti. Mitinge İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman’ın yanı sıra il yöneticileri, İYİ Parti başkan yardımcıları, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Lütfü Türkkan, İYİ Parti Kurucu Üyeleri Ruhittin Sönmez, Cumali Durmuş, İYİ Parti ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi. Akşener konuşmasında, “İzmitli olmaktan, hemşerilerimin her seferinde yaramı sarıp sarmasından o kadar memnunum ki. İzmit Evliya Çelebi’nin deyimiyle munis insanların kentidir. İzmit zarif insanların yetiştiği bir kentti. Leyla Atakan’ın, Turan Güneş’in yetiştiği bir kent İzmit. Ama gelin görün ki İzmitli bir genel başkan İzmit’e ziyarete geldiğinde kendisine Kocaeli’nin abisi denilen arkadaşın büyük bir terbiyesizlikle benim çağrı pankartımı indirtmesi İzmit’in ve Türkiye’nin nasıl değiştiğinin göstergesidir” dedi. Bu sözlerin üzerine kalabalık Karaosmanoğlu’nu yuhaladı. Akşener ardından, “Yuhalamayacaksınız. Biz saygısızlara saygısızca cevap vermeyeceğiz. Türkiye’nin kavgaya değil, huzura ihtiyacı var. Ben din dersi hocası değilim. Ben tarih hocasıyım” diye konuştu.

 

“YANLIŞLARIN BEDELİNİ MİLLET ÖDÜYOR”

“Buradan yola çıkan bir kadın politikacıyım var” diyen Akşener, “ İyi politikacıların yetiştiği kenttir Kocaeli. Bugün bizi yönetenlerin yaptığı yanlışların bedelini millet ödüyor. Onun için bu saygısız tavrı net bir şekilde karşınıza koymak istedim. Geçmişte İzmit bir tarım şehriydi. Sonrasında sanayi şehri oldu. Ardından ticaret şehri olacak dendi. 16 yıldır Kocaeli sanayi şehri mi, ticaret şehri mi belli değil. Sanayi yatırımları düşmüş, İzmit gibi bir yerde işsizlik olur mu? Kocaeli Üniversitesi’ndeki sorunlar devam ediyor. Burada bir problem var demektir. Biz üretim ekonomisinin önünü açacağız. Yatırımcılarımızın işlerini kolaylaştırarak yeni baştan üretim ekonomisini kuracağız. Her türlü tedbiri alacağız” şeklinde konuştu.

 

‘29 MİLYON DÖNÜM ARAZİ EKİLMİYOR’

Akşener konuşmasının devamında, “İşte İYİ Parti olarak biz, üretim ekonomisini, sanayicinin yatırım yaparak üretimini arttırarak yeni baştan üretim ekonomisini Türkiye’nin mihenk taşı haline getireceğiz. İstihdamın artması ve yatırımın çoğaltılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Bir diğer konuda hukukun geldiği noktadır. Eğer ki siz hukuku değersizleştirdiyseniz, iki komşunun tartışmasında bile, bir iş bulma aşamasında AK Parti’den bir kağıt getirmeden işinizi göremiyorsanız burada adaletten bahsedemeyiz. Tarım benim çocukluğumda Gündoğdu Köyü’nde tütün ekilirdi. Sonra bir karar çıktı. Tütüncülük önce Kocaeli sonra neredeyse tüm ülkeden çekild. Son olarak Adıyaman, Bitlis gibi kendine has tütünü olan illerden çekildi atıldı. Sonra ne oldu dışarıya bağımlı hale geldik. Onun yerine ne koyuldu? Onun yerine inşaat koyuldu, bina koyuldu. Bunun yanında İç Anadolu’dan pancar söküldü atıldı. Pancar kalktı ortadan gitti Amerika’dan Mısır ithal ettiniz. Türkiye kendi kendine yeten 7 ülkeden biriydi. Ancak bugün ülkede 29 milyon dönüm arazi ekilmiyor. Bu kadar arazi 2002 yılına kadar ekilirken, bugün tümü tarım dışı kaldı” sözlerini kullandı.

 

‘SORUMLUSU AK PARTİ GENEL BAŞKANI’

“Dolayısıyla tarımda kendine yeten bir ülke olmaktan çıktık” diyen Akşener, “Bu hale geldiysek bugün bunun sorumlusu 16 yıldır bu ülkeyi yöneten AK Parti Genel Başkanıdır. Siz bu şekilde tarımı bitirirseniz ona bağlı olarak hayvancılıkta biter. Bu kadar sorunları içerisinde bir de bir kumpas içerisine düştük. Ordunun Genel Kurmay Başkanı cezaevine atıldı. Ardından bir 17-25 Aralık geldi. Orada bize yine kumpas kuruldu dendi. Ardından birde 15 Temmuz geldi. Onların bozduğu kantarın terazisini düzeltmek için bu millet sokaklarda can verdi. Türkiye’de AK Parti Genel Başkanının iki problem beklemektedir. Birincisi bu arkadaşı aldatanlar var. Bu arkadaşı muhtemelen aldatacaklar var. Bu arkadaşı FETÖ’cüler aldattı. Ne istediniz de vermedik dedi. Ama bunların bedelini sizler ödemediniz. Biz ödedik biz. 2010’da bir anayasa düzenlediler. Tamamen HSYK’yı ele geçirmek için bunu yaptılar. Onları çok uyardık ancak her şey kontrolümüz altında dediler. Söylemek istediğim şey şu, muhalefeti dinlemiyor, yalnızca kendi bildiklerini yapıyorlar ve ardından kandırıldıklarını söylüyorlar” dedi. 

 

“EN AZ 6 MİLLETVEKİLİ ÇIKARACAĞIZ”

Akşener’den önce coşkulu kalabalığa hitap eden İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Türkiye’nin geleceği için yola çıkan cesur neferlerine saygılarımı sunuyorum. Partimizin il binasının açılışına hoş geldiniz. Sayın genel başkanım ilinize, obanıza hoş geldiniz. Binlerce gönüldaşımız il yönetimimize girmek istedi. İYİ insanlar pastadan pay almaya değil, omuzlardan yük almaya geldiler. 3 ilçe başkanımız kadın. Teşkilatımızda kadın ve gençlerin ağırlığı yüzde 50. İl binamızı hazır hale getirdik. Burası İYİ’lerin yuvası olacak. Burası 2019’daki İYİ Parti iktidarının ilimizdeki merkezi olacak. Bu şehirden en az 6 milletvekili, en 6 belediye başkanı çıkaracağız. Size söz veriyoruz. Gençlerimizin geçtiğimiz gece astığı afişler, belediye araçları tarafından söküldü. Türkiye İYİ olana kadar çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu