16 Ocak 2019 Çarşamba

Aygün’den İYİ Parti’ye açık kapı

Aygün’den İYİ Parti’ye açık kapı
Güncel Yazdır

Haber

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi ve AK Parti Milletvekili Zeki Aygün İYİ Parti’yi ziyaret eder misiniz? Şeklindeki soruya, “Demokrasilerde partiler kurulur, açılır. Fikirlerimiz çarpışır bizim. O açıdan fiziksel açıdan tabi ki bir araya gelmemiz lazım” şeklinde yanıt verdi

AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi ve AK Parti Milletvekili Zeki Aygün il binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Aygün basın açıklamasında sağlık tesislerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, “31 Ocak Çarşamba günü Başbakan Yardımcımız, büyükşehir belediye başkanımız, il başkanımızla birlikte Ankara’da toplantı yaptık. Kocaeli’nin sorunlarını konuştuk. Sorumluluk alanım olan sağlık konusunda Sağlık bakanımızla görüşme yaptık. Birçok hastanemiz devreye alındı. Devlet hastanemizin resmi açılışını başbakanımız ya da sağlık bakanımızla yaptırmak istiyoruz.  Gölcük Devlet Hastanesi için Yüzbaşılarda 50 dönümlük bir arazi tahsis ettik. Askeri hastaneleri de kapsayacak bir şekilde 300 yataklı bir hastanenin temeli bu mart ayında atılacak. Gebze Fatih Devlet Hastanesinin yüzde 93’ü tamamlandı. Müteahhitler arasında ekonomik sıkıntı çıktığı için bir miktar gecikme oldu. En kısa sürede açmak istiyoruz bu hastanemizi de” dedi.

 

HASTANELERİN DURUMU

“Derince Eğitim ve Araştırma Hastanemiz ihtiyaçları karşılamıyor” diyen Zeki Aygün, “Askeri hastanenin 140 dönümünü aldık. 50 dönümü büyükşehir tarafından sağlık bakanlığına devredecek. Ve 600 yataklı bir hastane yapılacak. Rotary kulübünün tahsis ettiği diş hastanesini de burada aynı kampüs içerisine alıyoruz. Çayırova’da da 50 dönüm alanın tahsisi hazır. Oradaki iki parça olan araziyi tek parça haline getirip sağlık bakanlığına tahsis edilecek. Çayırovalılar hastane istiyordu biz de sözümüzü yerine getiriyoruz. 200 yataklı bir hastane yapacağız. Darıca Farabi Hastanesinde çalışmalarımız devam ediyoruz. Orayı araştırma geliştirme hastanesi yapacağız” şeklinde konuştu.

 

“2019’DA HİZMETE SOKMAK İSTİYORUZ”

Şehir Hastanesine ilişkin açıklamalarda bulunan Aygün, “Kocaeli Şehir hastanesi 1180 yataklı. Yüzde 20’si tamamlandı. Bölgeye hitap eden bir hastane. Çok kapsamlı bir hastane olacak. 2020 Mart sonu gibi bitmesi planlanıyor anlaşmada. Fakat biz 2019 seçimleri öncesi hizmete sokmayı düşünüyoruz şehir hastanesini. Mart sonu itibariyle sağlık bakanlığı 29 bin personel alıyor. Biz eksik personel talebimizi ilettik. Bu 29 bin personelden Kocaeli’nin de ihtiyaç duyduğu personel eksiği sağlanacaktır. Özellikle çocuk cerrahisi ve kadın doğum konusunda eksikliklerimiz var. Arkadaşlarımız nöbet konusunda sıkıntı çekiyorlar” dedi.

 

“KOCAELİ KÖY GÖRÜNTÜSÜNDE”

MİA konusu hakkında da değerlendirmeler de bulunan Zeki Aygün, “MİA bugünün projesi değil. Kocaeli’nin kabul ettiği bir proje. E-5 üzerinden geçerken baktığınızda Kocaeli bir köy görüntüsünde görünüyor. Böyle bir master plana ihtiyaç vardı. Sanayinin olduğu çarpık yapılaşmanın olduğu bir bölge.  Birçok firmanın fabrikası burada ama merkezleri İstanbul’da. Bunu Kocaeli’ye kazandırmak için altyapıyı yapmak lazım. Burası en müsait yerdir. Buna karşı çıkanların kimler olduğunu görüyorsunuz. Biz ne yaparsak yapalım birileri karşı çıkarlar.

 

“BİR ARAYA GELMEMİZ LAZIM”

İYİ Parti’yi ziyaret edip etmeyeceği sorulan Aygün, “Demokrasilerde partiler kurulur, açılır. Fikirlerimiz çarpışır bizim. O açıdan fiziksel açıdan tabi ki bir araya gelmemiz lazım. Bu doğrultuda Türkiye Cumhuriyeti kanunları içerisinde kurulmuş her yapıyla bir araya gelebiliriz” şeklinde yanıt verdi.

 

“KESİNTİLER TOPLUMU RAHATSIZ EDİYOR”

İlimizde zaman zaman yaşanan elektrik kesintilerinden dolayı SEDAŞ’ın eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Zeki Aygün, “Toplumu rahatsız ediyor bu kesintiler. SEDAŞ’ın altyapısı toplum ihtiyacını karşılayamıyor. 10 milyon TL’lik ek yatırım yaptırdık. O yatırımları SEDAŞ’ı gezip yerinde incelemeye başlayacağız. SEDAŞ yöneticileriyle muhtarlarımızı toplayıp ilçe ilçe bir araya getiriyoruz. İnsanın olduğu yerde teknik arız olur. Ama olmaması için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

 

TMMOB VE TTB’Yİ KINADI

Tabipler Odası tarafından yapılan Afrin açıklamasına da değinen Aygün, “Bu kadar zamandır insanımız öldürülüyor. Çukur kazanlar sivil halkı öldürüyor, Esed bombalar atıyor. Bunlara bir laf söylemeyenler benim ülkem terör yuvalarını temizlerken insani bakış açısı sergiliyorlar. Bu tamamen ülkeyi kaotik ortama sokmaya çalışanlara destek vermektir. Ben bunları kınıyorum. Ben tabipler odasında bu anlayıştakileri, TMMOB’u kınıyorum. Maalesef böyle bir yapı. Biz içerideki münafıklardan çektiğimiz kadar dışarıdaki düşmandan çekmiyoruz” dedi.  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu