14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Aselsan’ın yerli roketinin bir parçası Gölcük’te üretiliyor

Aselsan’ın yerli roketinin bir  parçası Gölcük’te üretiliyor
Güncel Yazdır

Geçtiğimiz Salı günü yaptığı basın açıklamasında ASELSAN tarafından üretimi yerli olan roketin bir parçasının ilçemizde yapıldığı aktarmak için İşeri’ye seslenip, Kılıçdaroğlu al gel Gölcük Sanayisi’ne gidelim, Türkiye’nin yerli üretimi var mı yok mu orada görsün diyen AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp, o esnafı ziyaret edip teşekkürlerini iletti, Türk Bayrağı hediye etti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye savunma sanayisinde yerli hiçbir şey üretmiyor açıklamasına tepkiler sürüyor.  AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp geçtiğimiz Salı günü yaptığı basın açıklamasında Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirtmiş, savunma sanayinde Türkiye’nin bir çok malzemesini yerli olarak ürettiğini dile getirmişti.

 

ALP, İŞERİ’YE SESLENMİŞTİ

İşte bu noktada, ASELSAN tarafından yerli olarak üretilen roketin bir parçasının da ilçemizde yapıldığı açıklamış, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri’ye seslenip, Kılıçdaroğlu al gel Gölcük Sanayisi’ne gidelim, Türkiye’nin yerli üretimi var mı, yok mu orada görsün demişti. Alp’e bu konuda İşeri’den bir cevap gelmezken Alp, Gölcük Sanayi Sitesi’ne gidip, yerli roketin bir parçasını üreten Emir Makina’nın sahibi Hayati Evcim’i ziyaret etti.

 

“ROKETİN BİR PARÇASINI HAYATİ EVCİM ÜRETİYOR”

Başkan Alp ziyarette yaptığı konuşmada öncelikle Evcim’e, yerli üretimin bir parçası oldukları için teşekkür ederek, Gölcük’te bunun yapılmasından dolayı gururluyuz” dedi. Alp konuşmasının devamında ise, “Ülkemiz her geçen gün milli savunma sanayinde ivme kazanıyor. Artık kendi tankımızı, topumuzu, tüfeğimizi, roketlerimizi en modern teknoloji ile üretebiliyoruz. ASELSAN bu konuda öncülük yapıyor. İşte ASELSAN’ın ürettiği roketin bir parçasını da ilçe sanayimizde Hayati  Evcim abimiz yapıyor. Kendisine çalışmalarında başarılar diyorum. İnşAllah yeni sanayimiz bittiğinde de daha rahat bir ortamda kimbilir neler üretecek” dedi.

 

TÜRK BAYRAĞI HEDİYE ETTİ

Hayati Evcim bir süredir bu çalışmayı yaptıklarını, Gölcük’te de işini layıki ile teknolojiye ayak uydurarak yaptığında başarıya ulaşılabilindiğini dile getirdi ve nazik ziyaretinden dolayı Başkan Alp’e teşekkürlerini iletti.  Başkan Alp, Hayati Evcim’e, günün anısına bir Türk Bayrağı hediye etti ve dükkanın en güzel yerine asmasını dile getirdi. Evcim ise en güzel yere bayrağımızı asacağını belirtip, Afrin’de savaşan askerlerimize duacı olduklarını belirtti.  

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu