14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Cezaevi müdürüne suikast davasında flaş gelişme

Cezaevi müdürüne suikast davasında flaş gelişme
Asayiş Yazdır

İZMİT'te, Kocaeli F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk'ün öldürülmesi ile ilgili yargılanan tutuklu sanıklardan 3'ü ağırlaştırılmış ömür boyu, 3'ü ise 20'şer yıl hapis cezasına çarptırıldı

İzmit'te, 16 Haziran 2015 tarihinde meydana gelen olayda, Kocaeli F Tipi Cezaevi Müdürü İsmet Aktürk makam aracı ile Kandıra yolunda giderken, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Cezaevi müdürü İsmet Aktürk'e suikast düzenleyen grubun, Kocaeli F Tipi Cezaevi'nde cezasını çekmekte olan çete lideri Mustafa Taştan'la bağlantılı olduğu belirlendi. Tutuklu suikast sanıkları Mustafa Taştan, Mehmet Ayhan, Özgür Tecer, Şerafettin Dadaş, Tuncer Sobacı ve İdris Demirel hakkında Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın 12'nci celsesinde karar açıklandı.

cezaevi-mudurune-suikast-davasi-saniklarina-muebbet-ve-20ser-yil-hapis_4442_dhaphoto1

Sanıklardan Mustafa Taştan'ın, cezaevi müdürü İsmet Aktürk'ü yerine getirdiği görevi nedeni ile 'tasarlayarak öldürmeye azmettirmek' suçundan, Tuncer Sobacı ve İdris Demirel'in ise 'tasarlayarak öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi. Sanıklardan Şerafettin Dadaş, Özgür Tecer ve Mehmet Ayhan ise 'öldürme eylemine yardımcı oldukları' suçlaması ile 20'şer yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu