16 Ocak 2019 Çarşamba

Kadir Çelikiz’den Diyanet İşleri Başkanı’na ziyaret

Kadir Çelikiz’den Diyanet İşleri Başkanı’na ziyaret
Güncel Yazdır

Gölkent Camii ve Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu inşaatında sona yaklaşıldı. Gölkent Camii ve Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu Dernek Başkanı Kadir Çelikiz, yapılan çalışmalar ve inşaatın son durumu hakkında sunum yapmak için Diyanet İşleri Başkanlığındaydı

2015 yılı Ocak ayında temeli atılan Hafızlık Kur’an Kursunu Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü olarak ziyarete gelen Prof. Dr. Ali Erbaş’a Diyanet İşleri Başkanı olduktan sonra bir ziyaret gerçekleştiren Başiskele Din Görevlileri Derneği Başkanı ve Barbaros Cami İmam Hatibi, aynı zamanda Gölkent Cami ve Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu Dernek Başkanı Kadir Çelikiz binanın son durumu hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

 

FETİH SURESİ'NİN YAZILI OLDUĞU TABLOYU HEDİYE ETTİ

Haziran ayına kadar çalışmaların tamamlanacağını belirten Kadir Çelikiz, kursun Eylül ayında da hizmete girmesinin planlandığını belirtti. Kocaeli’de yapılan bu örnek projeyle İslami ilimlerle ilgili eğitimlerin yanı sıra hizmet içi eğitim kursları düzenlenerek, gençlerin manevi ve fiziksel ihtiyaçlarının karşılanarak, ideal bir hafız olmalarının sağlanacağını söyleyen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kadir Çelikiz’e çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Görüşme sonrasında günün anlam ve önemine uygun olarak Kadir Çelikiz, Afrin harekâtının başladığı gün sabah namazı sonrasında Türkiye genelinde tüm camilerde okunan Fetih Suresi’nin yazılı olduğu tabloyu hediye etti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu