14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Çelik: Hastanelerimiz S.O.S veriyor

Çelik: Hastanelerimiz S.O.S veriyor
Siyaset Yazdır

Haber

SP İl Başkanı Nurettin Çelik haftalık olağan basın toplantısında, “Sağlık Bakanını uyarıyorum. Hastanelerimiz SOS veriyor. 10 yıl önceki hastanelerdeki disiplini mumla arar hale geldik bugün” dedi

Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik parti binasında gerçekleştirdiği haftalık basın toplantısında, AK Partili eski milletvekili Şevki Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında yaptığı açıklamalara yönelik, “Şevki Bey bu konuşmayı yaparken Reis’e sesini duyurmak istediğini ifade ediyor. Kendisine bir tavsiyede bulunuyorum: Boşuna Reis’ten medet bekleme. Onun yapabilecek bir şeyi olsaydı mesele bu raddeye gelmeden, işler çığırından çıkmadan müdahalede bulunurdu. Ama öyle olmadı. Öyle zannediyorum ki bu açıklamalar Ak Parti içerisinde büyük bir deprem etkisi oluşturmuştur. İktidarın “Şevki” kırılmıştır” ifadelerini kullandı.

 

“HASTANELERİMİZ S.O.S VERİYOR”

“Bizim çok sorunumuz var, çok gündemimiz var. Biz ilaç sanayi ile savaşımızda henüz galip gelmedik Buradan Sağlık Bakanını uyarıyorum. Hastanelerimiz SOS veriyor” diyen Çelik sözlerini, “10 yıl önceki hastanelerdeki disiplini mumla arar hale geldik bugün. Tebdili kıyafet olarak bir gezsin, öyle törenle değil. 8 ay sonraya gün veriliyor. 3 sene sonraya gün alan hasta var. İlla özel hastanelere hastalarımız pazarlanmak isteniyor bu ülkede. Cumhurbaşkanımız bıçak parası yoktur diyor, bıçak parası olmayan yer yok hastanelerde. Ameliyat yapacak paran yoksa ameliyat olamıyorsun... İktidar sabote ediliyor. FETÖ'cüler yapıyordu onlar gitti başkacılar var” ifadeleriyle sürdürdü. 

 

“ŞEVKİ KIRILDI”

Çelik basın açıklamasında, “Şevki Bey bu konuşmayı yaparken Reis’e sesini duyurmak istediğini ifade ediyor. Kendisine bir tavsiyede bulunuyorum: Boşuna Reis’ten medet bekleme. Onun yapabilecek bir şeyi olsaydı mesele bu raddeye gelmeden, işler çığırından çıkmadan müdahalede bulunurdu. Ama öyle olmadı. Öyle zannediyorum ki bu açıklamalar Ak Parti içerisinde büyük bir deprem etkisi oluşturmuştur. İktidarın “Şevki” kırılmıştır. “Şevki” Bozulan İktidar yetkililerinden, hocalarının bu ifadelerine cevap niteliğinde bir açıklama bekliyoruz. Bu açıklama kendi camiaları için de bir mecburiyet arz etmektedir. Heyecanı tükenen, “Şevki” kırılarak büyük bir deprem yaşayan iktidarın akıbetini hep birlikte göreceğiz. Şimdi Şemsettin Bey’e düşen; bir “fikri” varsa pirincin taşını ayıklamaktır” şeklinde konuştu.

 

“PAZARLIK USULÜ İLE MEMLEKETİ YÖNETTİ”

“İktidar bugüne kadar pazarlık usulü ile memleketi yönetti” diyen Çelik sözlerini, “İktidarlarını kaybetmiş ve topluma verecek sözü kalmamış köhne yapıları birbirine yaslayarak ayakta tutamazsınız. Simdi de rakamsal olarak bu pazarlıkta payı olduğunu iddia edenler şantaj usulü ile hisse alma evresine geçmişlerdir. Birbirine güveni olmayan bu siyasi mevta, kendi acziyetine bakmadan hala milletin geleceğine ipotek koymaya çalışmaktadır. Millet kendisine nizam verecek hakiki bir saadetin peşindedir. İyi ki Saadet var” ifadeleriyle sonlandırdı. 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu