16 Ocak 2019 Çarşamba

CHP’li kadınlarda devir teslim

CHP’li kadınlarda devir teslim
Siyaset Yazdır

Geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirilen CHP İl Kadın Kolları kongresinde seçimi kaybeden Sevim Pekyörür yeni başkan Songül Kaya’ya parti binasında düzenlenen törenle görevi devretti. Pekyörür törende gözyaşlarını tutamadı

Geçtiğimiz haftasonu gerçekleştirilen CHP İl Kadın Kolları kongresinde seçimi kaybeden Sevim Pekyörür yeni başkan Songül Kaya’ya parti binasında düzenlenen törenle görevi devretti. Pekyörür törende gözyaşlarını tutamadı. Programa Pekyörür ve Kaya’nın yanı sıra CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve çok sayıda partili kadın katılım gösterdi. Programda yeni ve eski il kadın kolları başkanlarına çiçek takdiminde bulundu.

 

“KAZANAN CHP’DİR”

Programda konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “2 sene evvel beraber çalışmaya başladığım Sevim Pekyörür geçen Pazar yapılan kongrede seçimi kaybettiği arkadaşımıza görevi teslim edecek. Benim görmek istediğim tablo budur. Kazanan her zaman CHP’dir. Seçimlerimizde il başkanlığı seçimi dışında pek hır gür olmadı. Kaybeden arkadaşımızla herhangi bir sorunumuz olmadı. CHP’nin değerleri çerçevesinde bir devir teslim törenini yapıyoruz. Yeni seçilen başkanımızı kutluyorum. Geçmiş dönemde beraber çalıştığım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

 

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Sarıbay’ın ardından söz alan CHP Eski İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Pekyörür, “Pazar günü yapılan seçimi kazanan Songül Kaya, yolun açık olsun. İki yıl boyunca Cengiz başkanımla zoru, güzeli birlikte başardık. Birçok zorluğa birlikte göğüs gerdik. Benim başkanım babacandır. Tek bir şey demek istiyorum. CHP anayasasına bağlı geldim, ona bağlı olarak gidiyorum. Ve yeni göreve gelen arkadaşıma bunu vermek istiyorum” dedi. Pekyörür konuşmasında bir ara gözyaşlarına hakim olamadı. Ardından, “Sizlerden ayrıldığım için ağlıyorum”  şeklinde konuştu.

 

“YİNE HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ”

Pekyörür’ün ardından konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “Kurumsal kimliğimize zarar vermeden çalışacağız. Partimizin kapısı şimdiye kadar nasıl açık tutulduysa bundan sonra da böyle açık kalmaya devam edecektir. Kimseye ayrım yapılmaksızın mücadelemizi vereceğiz. Partimizin çıtasını yükseltmek için emek vereceğiz. Bundan sonraki mücadelede yine hep birlikte olacağız” şeklinde konuştu.

ANAYASA

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu