19 Ocak 2019 Cumartesi

AK Kadınlardan Mehmetçiğe kan bağışı

AK Kadınlardan Mehmetçiğe kan bağışı
Siyaset Yazdır

Haber

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu

 AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları, Afrin operasyonundaki Mehmetçiğe destek olmak amacıyla kan bağışında bulundu. İzmit Kan Bağışı Merkezi’nde düzenlenen programa AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Yöneticileri, mahalle başkanları ve partililer katılım gösterdi.

 

“DEVAMI GELECEKTİR”

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Betül Yazıcı bir farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, “Kanın tek kaynağı insan. Hiçbir şekilde yapılamıyor, hiçbir şekilde üretilemiyor. Bilmeden birçok insanın hayatını kan bağışıyla kurtarabiliyoruz. Türkiye genelinde yürütülen kan bağışı kampanyalarında ilginç verilere rastlanmış. Nüfusun yüzde 2’si sadece kan bağışında bulunmuş. Bu bağışın yüzde 35’i de askerlerden elde ediliyor.  Biz burada Afrin’deki askerlerimize bir nebze olsun yardımına yetişmek için bulunuyoruz. İnşallah tek bir Mehmetçiğimiz şehit olmadan, mümkün olduğunca hasarsız şekilde evlerine geri döner askerlerimiz. Ülkemizin birliğe en çok ihtiyaç duyduğu anda bizler askerlerimize ve ihtiyacı olan herkese kan bağışında bulunuyoruz. Bunu da bütün Türkiye’den bekliyoruz. Bu kan bağışı kampanyamızın mutlaka devamı gelecektir” dedi

 

“KAN BAĞIŞI VERİLERİMİZ DÜŞÜK”

Yazıcı’nın ardından konuşan Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, “AK Parti İzmit ilçe teşkilatının bir kan bağışı bulunma programı var. Arkadaşlar burada ciddi anlamda bir kan bağışında bulunuyorlar. Afrin’deki operasyondan dolayı kan bağışlarımızın bir kısmını oraya aktardık.  Kan stoklarımızda bir azalma var.  Bu konuda AK Parti İzmit İlçe Teşkilatının kan bağışında bulunmasını anlamlı buluyoruz ve teşekkür ediyoruz. Kocaeli’deki kan bağışı verilerimiz oldukça düşük. Bu bağışı arttırmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu