21 Ocak 2019 Pazartesi

CHP'li başkan Törk PM'ye aday

CHP'li başkan Törk PM'ye aday
Güncel Yazdır

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, pazar günü yapılacak olan CHP Kurultayı öncesinde Parti Meclisi üyeliğine aday olduğunu kamuoyuna duyurdu

CHP Darıca İlçe Başkanı Yakup Törk, pazar günü kurultay delegelerinin oyları ile gerçekleşecek olan seçim öncesinde Kocaeli’yi CHP Meclisi’nde temsil etmek üzere Parti Meclisi'ne aday olduğunu açıkladı. Perşembe günü diğer 25 il kurultay delegesi ile birlikte Ankara’ya hareket edecek olan Törk, burada pazar günü yapılacak seçime kadar parti meclis adaylığı çalışmalarına devam edecek. Törk’ün yurt genelinden de yoğun destek aldığı öğrenildi.

 

ANADOLU İLE ANKARA BÜTÜNLEŞECEK

Açıklamasında Törk, “Ben de sizin gibi ‘Örgüt söz sahibi olursa CHP iktidar olur’ düşüncesindeyim. Ben de sizin gibi, Anadolu’yla Ankara’yı bütünleştirecek bir Parti Meclisi’nin CHP’ye güç ve enerji katacağına inanıyorum. Partimizin üreten, sağlıklı büyüyen, genç ve kadın ağırlıklı bir örgüt yapısına kavuşması gerektiğine inanıyorum. Kökleri örgütte, gözleri Türkiye’nin ufkunda bir Parti Meclisi’nin, partimizin ve ülkemizin kaderini değiştireceğine inanıyorum. Bunlar benim için genç bir Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı olarak edindiğim tecrübelerden ulaştığım sonuçlar" şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ ÖRGÜTÜMÜZÜN ONAYI İLE YOLA ÇIKTIM

Devamında Törk, "Partimizin iç sorunlarını bizzat yaşayarak gören ve bu sorunların çok önemli bir kısmını çözmüş bir ilçe başkanıyım. Bölgemizin en genç ilçe başkanı olarak, Kocaeli örgütümüzün onayı ve takdiri ile Parti Meclisi’ne adayım. Bu takdirin şahsıma değil, dışlananların ötekilerin, emekçilerin ve toplumun tümünün hassasiyetlerini dikkate alan aktif siyaset anlayışıma yönelik olduğunu çok iyi biliyorum. Adaylığımın partide emeği olanların, her koşulda mücadele edenlerin, halkın derdi ile dertlenenlerin yöneteceği bir CHP’ye olan özlemin bir ifadesi olarak kabul ediyorum" ifadelerine yer verdi.

 

YAKUP TÖRK KİMDİR?

Özgeçmişini anlatan Törk, "Yakup Törk kimdir derseniz 1981 Kocaeli Darıca doğumluyum. İnşaat mühendisiyim. Evli ve iki çocuk babasıyım. 23 yaşında Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliğinden mezun olarak iş hayatına atıldım. 25 yaşında kurduğum mühendislik ve inşaat şirketi ile iş hayatıma devam etmekteyim. İşletme bölümünde yüksek lisans yaptım. Aktif siyaset hayatıma 29 yaşında CHP’de başladım. 34 yaşında örgütüm tarafından seçilerek CHP Darıca İlçe Başkanlığı görevine layık görüldüm. Cumhuriyet Halk Partisi içinde yer almak, bu büyük ailenin bir parçası olmak, benim hayattaki en büyük güç ve onur kaynağımdır. Örgütlerin söz sahibi olduğu bir CHP’nin iktidarı yakalayacağına , ülkemizi yeniden Cumhuriyet, demokrasi, adalet ve barış eksenine çekeceğine olan inancımla saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu