22 Şubat 2019 Cuma
global gayrimenkul

Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yükseliyor

Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yükseliyor
Güncel Yazdır

Başiskele ilçesinde bulunan Yuvacık Barajı'nda su seviyesi yükselmeye başladı. Barajda, 7 Ocak'ta yüzde 28 oranında su bulunurken 23 günde su seviyesi, yüzde 46'ya çıktı

Yağışın az olması, barajlarda su seviyesinin düşmesine neden olurken, ocak ayında barajlardaki su seviyesi, yarı kapasiteye dahi ulaşamadı. Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin verilerine göre, Kocaelililerin içme suyunu karşılayan 51 milyon metreküp kapasiteli Yuvacık Barajı'nda, 7 Ocak günü su kapasitesi, yüzde 28 oranında azalarak, 14 milyon 270 bin metreküpe geriledi. Bugün itibarıyla ise 23 günde su kapasitesi, yüzde 46 seviyesine ulaşarak, 23 milyon 570 metreküpe yükseldi. Yetkililer, son yıllarda en kurak kış döneminin yaşandığını, ilerleyen günlerde havzada bulunan dağlardaki karların erimesiyle su seviyesinin daha da yükselmesinin beklendiğini kaydetti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi