17 Ocak 2019 Perşembe

Türkmen ailelere yardımcı oldular

Türkmen ailelere yardımcı oldular
Güncel Yazdır

Derince'de, İyi Kalpler Hareketi, Türkmen ailelere gıda ve giyim yardımında bulundu

Yaklaşık 4 yıl önce hayırseverlerin bir araya gelmesiyle kurulan ilk amaçları Türkmen ailelere yardım etmek olan İyi Kalpler Hareketi, her ay düzenli olarak Türkmen ailelere yardım yapmaya devam ediyor. Kurucuları arasında Murat Yavuz, Ali Yavuz, Mevlüt Öztürk, Necmi Sevemez, Gazi Yılmaz, Faruk Ersoy, İrfan Öge, Emin Şimşek, Kamil Kale, Orhan Kadıoğlu, Nedim Aksu, Emrah Aksu, Güven Deniz, Murat Öge ve Yücel Alpay Demir'in bulunduğu İyi Kalpler Hareketi, Derince Harmantarla'da bulunan 50 Türkmen aileye gıda ve giyim yardımında bulundu. İyi Kalpler Hareketi, bu yardımı Afrin operasyonunda şehit düşen astsubay Musa Özalkan'ın, "Şehit olursam Türkmen balaları için anaokulu-kreş veya kültür merkezi yapılsın" vasiyetinden etkilendikleri için Türkmen ailelere ve onların balalarına herkesin sahip çıkmalarını arzu ettiklerini belirtti.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu