16 Ocak 2019 Çarşamba

CHP'li Kadınlarda kongre heyecanı

CHP'li Kadınlarda kongre heyecanı
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İl Kadın Kolları 13'üncü Olağan Kongresi'nde mevcut Başkan Sevim Pekyörür ile Derince İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Songül Kaya yarıştı

CHP İl Kadın Kolları 13’üncü Olağan Kongresi, Alternaif Kültür Merkezi'nde yoğun katılımla gerçekleşti. Kongrede mevcut başkan Sevim Pekyörür ile Derince İlçe Kadın Kolları eski Başkanı Songül Kaya yarıştı. 315 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 13 yönetim kurulu ve 11 kurultay delegesi belirlenecek. Kongrenin Divan Başkanlığını Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu üstlendi.

 

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI DA KATILDI

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, Kocaeli Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan, eski milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, eski il başkan adayı Bekir Yurdagül, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, eski İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, ADD İzmit Şube Başkanı Ahmet Kavaz ve çok sayıda partili katılım sağladı.

 

ARTIK İKTİDAR MODUNA GİRDİK

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, "Faaliyet raporunu kadın kollarının parası olmadığı için oylayamadık ama onlar bugüne kadar ne istediysek yaptılar. Onların her yeri para. 2 yıl birlikte çalıştığımız Sevim Pekyörür’e teşekkür ederim. Bugün burada iki aday var. Kim kazanırsa kazansın CHP kazanacaktır. Kongrenin görgü kullarına uygun olarak tamamlanacağına eminim. Ben bu salonu görünce CHP’nin artık iktidar olma moduna girdiğini görüyorum" dedi.

SARIBAY

 

KOCAELİ HAZIR

Ardından kürsüye çıkan Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, öncelikle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını iletti. Devamında Cankurtaran, “Dünyada her şey kadının eseridir. Kadın, doğurandır. Kadın biçilmiş kalıplara sığdırılmayacak kadar yücedir. Biz sahada çalışmış kadınlar, Türkiye’nin kurtuluşuna ben de varım dedik. Kendimizi her gün başka yerde bulduk. Yeri geldi sesimizi Türkan Saylan’da bulduk.  Görüyorum ki Kocaeli, kadınların sesinin daha güçlü olması için hazır" şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ İÇİN MÜCADELE EDİLMELİ

Ardından Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise, “Bugün iki kıymetli kadın arkadaşım ben de varım diyerek cesaretini gösterdi. Her iki adayımızı da cesaretlerinden dolayı kutluyorum. Bu kongrenin sonucunda kazanan öncelikle kadın dayanışması olacaktır. Kazan partimiz, kentimiz ve ülkemiz olacaktır. Biliyorum ki kongre sonucu ne olursa olsun her iki kadın arkadaşımızda kol kola girecektir, birlikte mücadele edecektir. Öncelikle Kocaeli için mücadele edilmelidir. Çünkü Kocaeli için mücadele etmek Türkiye için mücadele etmektir” ifadelerine yer verdi.

H_RR_YET

 

BİLDİĞİMİZİ OKUMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Ardından kürsüye çıkan başkan adayı Songül Kaya, “Aydınlık ve özgür günler için dayanışma içerisinde mücadele edeceğiz. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın geleceği için kapı kapı dolaşarak, alanlarda haykırarak her şeyden önce adalet çağrısı yapmaktan usanmayacağız. AKP iktidarı boyunca kadınlar hedef olarak alınmış. Kadın cinayetleri artmış duruma gelmiştir. Otobüste sevdiğinin başının omzuna koyamayan, şort giyemeyen, gece dışarı çıkamayan kadınlarımız bilmelidir ki sessiz kalındıkça yaşanan zulümlerde kat ve kat artarak devam edecektir. Bu sebeple susmayacağız. Bildiğimizi okumaktan vazgeçmeyeceğiz. Çağdaş, laik ve sosyal devlet anlayışından vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

KAYA

 

VAZGEÇTİĞİMİZDE KAYBEDEN TARAF OLURUZ

Son olarak konuşan mevcut başkan ve başkan adayı Sevim Pekyörür, “Kadın olmak zordur. Türkiye’de kadın olmak daha da zordur. Toplum ve siyasal alanda yer almaya çalışmak çok daha zordur. Öncelikle bunun için bu konuda cesaret gösteren tüm kadınlarımızı kutluyorum. Kadınlar çiçektir, anneler kutsal gibidir diye yakıştırmalar yapanlar nedense hep gerici zihniyetle karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla bizim statümüzü belirleyen kader örneğine karşı önemli olan bizim eşit şartlarda yaşayan insan oluşumuzdur. Bizim mücadelemiz ise kadın hakları için ön saflarda yer almaktır. Bu mücadele de başarısız olunca değil, vazgeçtiğimizde kaybeden taraf oluruz. Bu yüzden sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

PEKY_R_R

 

SEVİM PEKYÖRÜR'ÜN YÖNETİMİ

Nurhayat Bayraktar, Sebahat Belek, Zennure Çataltepe, Gülten Doğan, Fadime İlhan, Asliye Kavas, Derya Korkmaz, Yasemin Mollaoğlu, Şule Şanlı, Ayşegül Şiddetoğlu, Sena Uygun, Ülker Yiğit.

Kurultay delegeleri

Asude Fırat Özkan, Hamiyet Göksu, Sevim Pekyörür, Güner Anlarbaş, Zuhal Öztorun, Mine İşeri, Nuray Kılıçalan, Emine Özcan, Hülya Küsmez, Nuray Birinci, Ruhan Adar.

 

SONGÜL KAYA'NIN YÖNETİMİ

Ayla Abanoz Ararbay, Hatice Alasalvar, Aynur Algan, Selvi Beyhan, Güneş Burnaz, Neriman Çolak, Aygül Fırat, Suna İçaçan, Mayşeker Karaçay, Ayfer Tunçbacak, Gülsüm Umur, Hüsniye yıldız.

Kurultay delegeleri

Neşe açıkgöz, Bilge Altıntaş Ercan, Suna Çınar, Hamiyet Eraslan, Figen Ergün, Birgül Gök, Sırma Kaya, Songül Kaya, Elif Şamba, Altun Tayanç, Ulviye Yılmaz.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu