16 Ocak 2019 Çarşamba

Simitçi, 2 günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı

Simitçi, 2 günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışladı
Güncel Yazdır

Derince ilçesinde, simitçilik yapan Erkan Ayhan, 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek için 2 günlük simit satışından elde ettiği 135 TL'yi Mehmetçik Vakfı'na bağışladı

Üzerine giydiği 'Bir kurşun da benden kahpelere. Satılan simitler Mehmedime' yazılı tişörtle simit satan Ayhan, "Afrin'de kardeşlerimiz, soğuk havalarda bizler için çatışıyor. Kardeşlerimiz, zor durumda. Benim de desteğim olsun istedim" dedi.

 

DAHA ÖNCE DE BAĞIŞLAMIŞTI

Derince'de yaklaşık 16 yıldır simit satarak, geçimini sağlayan Erkan Ayhan, daha önce birçok kez günlük kazancını yardım kuruluşlarına bağışlarken, bu defa Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'e yönelik başlattığı 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek için harekete geçti. Ayhan, 2 gün boyunca ilçenin sokaklarında, üzerine giydiği 'Bir kurşun da benden kahpelere. Satılan simitler Mehmedime' yazılı tişörtle gezerek, simit sattı.

 

 

BENİM DE BİR DESTEĞİM OLSUN İSTEDİM

Ayhan, simit satışından 2 günde elde ettiği 135 TL'yi Mehmetçik Vakfı'na bağışladı. Afrin'de, askerlerin zor şartlarda mücadele verdiğini söyleyen Ayhan, "2 günde sattığım 210 simit satışından kazandığım 135 TL'yi Mehmetçik Vakfı'na bağışladım. Afrin'de kardeşlerimiz, bu soğuk havalarda bizler için çatışıyor. Kardeşlerimiz zor durumda, benim de bir desteğim olsun istedim. Vatandaşlarımızdan çok büyük destek geldi. Allah, razı olsun vatandaşlarımızdan. Derince halkına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca 15 Temmuz şehitleri, Gazze, Arakan, Myanmar için de desteklerim oldu" dedi.

 

2 GÜNLÜK KAZANCINI BAĞIŞLADI

Erkan Ayhan'dan simit satın alan Cavit Özdemir ise "Daha önce de duyarlı çalışmalar yapmıştı. Şimdi ise kendi imkanlarıyla 2 günlük gelirini Mehmetçik Vakfı'na bağışlaması, bizi gururlandırdı ve mutlu etti" diye konuştu. Simitçi Ayhan'ı desteklediklerini söyleyen Selim Yıldız da "Gerek darbede yaşadığımız korkunç olaylar neticesinde gerek Gazze olsun elinden gelen desteği sağladı. Şu anda da 2 günlük kazancını Mehmetçik Vakfı'na bağışlıyor. Onu canı gönülden destekliyoruz, esnaf kardeşleri olarak" dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu