22 Şubat 2019 Cuma
global gayrimenkul

Vali Aksoy kitap okumalarını tavsiye etti

Vali Aksoy kitap okumalarını tavsiye etti
Eğitim Yazdır

Haber

Vali Hüseyin Aksoy, Derince İlkokulu ve Ortaokulunda gerçekleştirilen karne töreninde öğrencilerle buluştu

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının birinci döneminin tamamlanmasının ardından kentimizde 380 bin 152 öğrenci karne aldı. Öğrencileri yalnız bırakmayan Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Derince İlkokulu ve Ortaokulunda gerçekleştirilen karne töreninde öğrencilere karnelerini verdi. Törene Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Derince Kaymakamı Akın Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdür Fehmi Rasim Çelik, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Arslan, Okul Müdürü Koray Akyıldız ve öğrenci velileri katıldı.

 

VALİ KİTAP OKUMALARINI TAVSİYE ETTİ

Öğrencilere dinlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye eden Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy “ Kocaeli’de 1250 okulda 380 bin 152 öğrencimiz bu gün karnelerini aldı. Öğrencilerimize bol bol dinlenmelerini ve kitap okumalarını tavsiye ediyoruz. Öğrenci velilerimizden isteğimiz eğer çocuklarının notları kötüyse kızmamaları ve onlara anlayış ile yaklaşmalarıdır. Velilerimizden çocuklarına  karşı sağduyulu yaklaşarak okul yönetimleri ile ortak hareket etmelerini ve başarı seviyesini yükseltmelerini istiyoruz” dedi.

 

836 DERSLİĞE İHTİYAÇ VAR

Eğitim ve öğretimde görev alan tüm öğretmen ve idarecileri kutladığını ifade eden Aksoy “ Kentimizde okullaşma oranımızı yüzde yüz yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu anlamda eğitime destek veren hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum. Kocaeli’nde tekli eğitime geçmek için 836 dersliğe ihtiyacımız var. Bu ihtiyacın karşılanması durumda tekli eğitime geçilecektir” dedi.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi