19 Kasım 2018 Pazartesi

Uğur’dan 30 milyon değerinde yatırım

Uğur’dan 30 milyon değerinde yatırım
Eğitim Yazdır

Haber

Uğur Okulları yeni kampüs yatırımıyla akademik ve bilimsel eğitimi Başiskele'ye taşıyor. Uğur markasının yarım asırlık deneyimi, vizyonu ve uluslararası başarısı Başiskele'de hizmet verecek Uğur Okulları Başiskele Kampüsünde öğrencilerle buluşacak

Uğur Okulları, Başiskele Kampüsü ile yatırımlarına bu yıl bir yenisini daha ekliyor. Yeni eğitim öğretim döneminde yapılacak 16 yeni okul yatırımından biri olan Başiskele Kampüsünün tanıtım lansmanı İzmit Ramada Plaza'da gerçekleştirildi. Lansmana Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcıları Nil Çiçek, Barış Sezgin, Müzeyyen Yalçın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Zeki Er, Başiskele Kampüsü Kurucuları Yücel Erdoğan ve Necip Katırağ, okul müdürleri ile basın mensupları katılım gösterdi.

 

YENİ BİR SAYFA AÇIYORUZ

Uğur Okulları Başiskele Kampüsü Kurucusu Yücel Erdoğan, “Ailesinin bir üyesi olmaktan gurur duyduğumuz Uğur Okulları bugün Kocaeli’de yep yeni bir sayfa açıyor. 12 dönüm arsa üzerine kurulmuş bir okulumuz var. Sosyal donatılarıyla Kocaeli’deki en nitelikli okul bu. 3 ay önce süreci başlatmıştık. Başiskele okulumuzun lansman toplantısındayız. Uğur Eğitim Kurumları’nın yöneticilerine emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Bundan sonra da büyük bir gayretle çocuklarımızın eğitimi için çalışacağız” diye konuştu.

yücel-erdoğan-2

 

“BİN 300 ÖĞRENCİ KAPASİTELİ”

Geçtiğimiz yıl açılan 28 kampüsün ardından bu yıl 16 yeni kampüs yatırımı daha yapmaya hazırlanan Uğur Okulları yarım asırlık deneyim, başarı ve vizyon ile öğrencilerini başarılı bir geleceğe hazırlıyor. Her biri alanında deneyimli eğitmen kadrosuyla, sunulan çağdaş eğitim ortamı, öğrencilerin sorgulama ve analitik düşünme becerilerini geliştiren erkenSTEM ve STEM eğitimi, yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi, kişiye özgü çözüm odaklı ve proaktif rehberlik hizmetleriyle ayrıcalıklı bir eğitim kurumu olmayı sürdürüyor. İzmit Başiskele Kampüsü lansmanının açılış konuşmasını gerçekleştiren Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcısı Müzeyyen Bedel Yalçın, Türkiye genelindeki 16 yeni kampüs yatırımdan birinin Başiskele Kampüsü olduğunu belirterek, İzmit’te eğitim alanında öncü adımlar atmaya hazırlandıklarını söyledi.

YALÇIN

 

“BAŞARI GELENEĞİMİZ DEVAM EDECEK”

Başiskele Kampüsünün 30 Milyon Türk Lirası değerinde yatırım bedeli olduğuna değinen Yalçın; “Yarım asırlık başarı geleneğimizi devam ettireceğimiz Başiskele Kampüsümüzü, İzmit ilimize kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize hem fiziki şartları hem de eğitmen kadrosu ile mükemmel bir eğitim öğretim hizmeti sunacağız. Okul öncesinden lise son sınıfa kadar eğitim veren, 54 derslikli, 12 bin metrekarelik kampüsümüzde STEM laboratuvarı, Robotik Laboratuvarı, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarları, Görsel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kapalı yüzme havuzu, konferans salonu, açık ve kapalı spor alanları gibi birçok imkan yer alıyor. Bin 300 öğrenci kapasiteli yeni kampüsümüzde velilerimizin Uğur'a emanet ettiği çocuklarımıza kendi çocuğu gibi eğitim verecek olan öğretmenlerimizle güçlü bir kadro kurduk" dedi.

nil-çiçek-(2)

 

5 DİL 2 BECERİ

50'nci yılını kutlayan köklü ve global bir eğitim kurumu olarak, öğrencilerin 21'nci yüzyıl becerileriyle donanması üzerine eğitim stratejilerini kurguladıklarını belirten Uğur Okulları Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek ise; "Uğur Okulları olarak eğitim yaklaşımlarımızla öğrencilerimize 5 dil ve 2 becerinin kazandırılmasını çok önemsiyoruz. Birincisi anadil, yani Türkçemiz. Anadilini çok iyi bilen ve kullanabilen bireyler her alanda başarılı olabilirler. Akademik başarının, ifade gücünün, sosyal diyalogların genel olarak hayat başarısının artması için anadili öğrencilerimize çok iyi öğretmeliyiz. İkincisi bilim dili olan Matematik. Üçüncüsü global dünyada iletişimde en temel dillerden biri olan İngilizce. iyi İngilizce konuşan, anlayan ve kendini İngilizce konuşarak iyi ifade edebilen bireyler yetiştirmek istiyoruz.

PROTOKOL-2

 

STEM DERSLERİ

Dördüncü dil, teknolojinin dili olan kodlama ve yazılım dilidir. Gerek yaşamımızda gerek işimizde kullanmak durumunda olduğumuz bunca teknolojinin mantığını iyi anlayabilirsek, daha verimli kullanır, ileri teknoloji üretimi için bir adım daha atmış oluruz. Bu kapsamda Uğur Okulları olarak akademik başarıyı destekleyen yaklaşım ve yöntemlerimizle öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyoruz. Okul öncesi ve ilkokulda Türkiye'de ilk kez uygulanan erkenSTEM eğitim yaklaşımı, ortaokul ve lise kademelerindeki STEM derslerimiz ile öğrencilerimizin yenilikçi geleceğin bir parçası olabilmek için ihtiyaç duydukları proje tabanlı öğrenmeyi gerçekleştirmelerini, sorgulayan ve üreten bireyler olmalarını sağlıyoruz. Ayrıca okul öncesinden 10'ncu sınıfa kadar yine Bahçeşehir Üniversitesi desteği ile hayata geçirdiğimiz, Bilgi ve iletişim Teknolojileri Modülleri (Kodlama, Robotik, Animasyon, Dijital Vatandaşlık, Oyun Tasarımı, Bilgi ve iletişim Teknolojileri) ile de öğrencilerimizin teknolojiyi üreten bireyler olmalarını destekliyoruz.

KURUCULAR

 

“ÖNCELİK İYİ İNSAN OLMAK”

Beşinci dil ise davranış dili. Yani “öncelikle iyi insan olmak". Bu 5 dilin yanında ise kazanmaları gereken 2 beceriyi de onlara aşılıyoruz: “Sanat ve Spor" Sanatın ve sporun hayatımızın her anında olmasını istiyoruz. Bu beceriler haricinde, Uğur Okullarının günümüz eğitim sistemimizdeki en önemli özelliklerinden biri de sınavlara hazırlıktır. Sistem ne sıklıkla değişirse değişsin, ülkemizde ortaokul ve liseden sonra öğrencilerimizin girmek durumunda olduğu sınavlar mevcut olmaya devam ediyor. Uğur Okulları, yarım asırlık sınavlara hazırlık deneyimini en başarılı bir şekilde okullarına entegre etmiş olan ve bunu başarı ile uygulayan ilk ve en önemli kurumdur. Geçtiğimiz yıl yine bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiğimiz "Uğur Sınava Hazırlık Merkezleri" ile öğrencilerimizin sınav başarısını artırmayı, sosyal sorumluluk ve bilimsel projeler hayata geçirmeleri için teşvik etmeyi, aynı zamanda yurt dışı üniversite başvuruları için portfolyo oluşturmalarını hedefliyoruz. " şeklinde konuştu.

TOPLU-(2)

 

"YURT DIŞI EĞİTİMDE BAU GLOBAL PASAPORTU”

Uğur Okulları öğrencilerin kişisel gelişim dosyalarında Cambridge YLE, KET, PET ve FCE sınav sertifikasyonlarına sahip olmalarını da hedefliyor. Uğur Okulları mezunlarının yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde, uluslararası merkezlerde uygulanan TOEFL, IELTS gibi İngilizce yeterlilik sınavlarında başarılı olmaları ve yetkin dil kullanım becerileriyle donanmaları amaçlanıyor. Uğur Okulları bünyesinde bulunan; yurt dışı üniversite ve lise programları, yaz okulu, yurt dışı ve yurt içi geziler konusunda danışmanlık hizmeti sunan Uğur lntemational ile öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlanıyor. Öğrenciler, İngilizce eğitimleri için İngiltere, Kanada, Washington D.C. gibi farklı ülke ve şehirlerde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları çatısı altında yer alan kurumlarda ücretsiz yabancı dil öğrenimi görebilme imkanına sahip oluyor. Öğrenciler, BAU Global iletişim ağında yer alan S üniversite, 4 dil okulu ve 5 akademik merkez başta olmak üzere, dünyanın saygın üniversitelerinde öğrenim bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyor.

 

130 OKUL

26 Kasım 1968'de Laleli'de ilk dersini vererek öğrencilerini üniversiteye hazırlayan Uğur Dershaneleri bugün, dönüştüğü Uğur Okulları ile Türkiye’nin her noktasında, konusunda uzman öğretmenleri ile okul öncesinden lise son sınıfa kadar Türkiye'nin en donanımlı eğitim olanaklarını sunmaktadır. Okul öncesinden itibaren insani değerlerle donatılmış; sorgulayan, araştıran, üreten nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Uğur Okulları, lise ve üniversitelere hazırlıkta bu çağa uygun modeller ve programlar konusunda kendi içinde başlattığı yanşı tüm hızıyla devam ettirmektedir. Başarısı kanıtlanmış ilke ve modellerinden hareketle, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, Kişiye Özgü Eğitim Modeli, Kodlama Eğitimi, erkenSTEM ve STEM eğitim yaklaşımları ile Uğur Okulları, yarım asırlık başarı deneyimini 44 ilde, 36 kampüs, 24 Anadolu lisesi, 1 anaokulu, 6 ortaokul, 63 temel lise olmak üzere 130 okulu ile sürdürmektedir.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu