23 Şubat 2019 Cumartesi
İbrahim Bıyıklı

Andız: Bu görevin hakkını vermeliyiz

Andız: Bu görevin hakkını vermeliyiz
Siyaset Yazdır

Haber

CHP İl Gençlik Kolları 15'inci Olağan Kongresi'nde mevcut başkan Murat Erinç 69 oy alırken rakibi Emre Andız 194 oy alarak yeni başkan oldu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Gençlik Kolları Örgütü 15’inci Olağan Kongresi, KYÖD Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşti. Kongrede mevcut Başkan Murat Erinç ve eski İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız yarıştı. 325 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 263 delege sandığa gitti. Kongrede 21 yönetim kurulu üyesi ve 11 kurultay delegesi de belirlendi. Kongrede Erinç 69 oy alırken rakibi Andız 194 oy alarak fark attı.

 

8 BAŞKAN ANDIZ’I DESTEKLEDİ

Daha önce aday olacağını duyuran Üniversite Komisyon Başkanı Anıl Deniz Pişkin, Emre Andız lehine adaylıktan çekildiğini belirtmişti. Ayrıca adaylardan Emre Andız’ı 8 ilçe genlik kolları başkanı da destekledi. Destekleyen başkanlar şu şekilde; İzmit İlçe Gençlik Kolu Başkanı Mehdi Kaan Günan, Başiskele İlçe Gençlik Kolu Başkanı Mustafa Levent  Soykan, Derince İlçe Gençlik Kolu Erdal Şener, Körfez İlçe Gençlik Kolu Başkanı Tolga Papatçı, Gebze İlçe Gençlik Kolu Başkanı Savaş  Gayretli, Çayırova İlçe Gençlik Kolu Başkanı Erdem Sümbül ve Darıca İlçe Gençlik Kolu Başkanı Aydın Işık, Gölcük İlçe Gençlik Kolları Başkanı Güney Yılmaz.

 

BU GÖREVİN HAKKINI VERMELİYİZ

Daha önce 2013 yılında İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanlığına seçilen ve bir dönem başkanlık görevini yürüten Emre Andız, kongre sonrası gazetemize konuştu. Kongreyi değerlendiren Andız, "İlçe örgütü başkanlarımız bizi aday çıkardılar. Bunun adı ezici çoğunluk değil, demokratik yarış. Delegasyonumuz bize bir görev verdi. Biz de o görevin hakkını vermek zorundayız. Murat Erinç kardeşimize ve yönetimine de şimdiye kadar verdikleri emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz" dedi.

 

SEMPOZYUMLAR YAPACAĞIZ

Devamında Andız, planladıkları parti içi çalışmalarına da değinirken "Büyük programlar yapmak istiyoruz, bunun için önce örgütlenmek gerekiyor. Siyaset sempozyumu yapmayı düşünüyoruz. Yerel yönetimler sempozyumu yapmak istiyoruz. Bu programların henüz yeri ve zamanı belli değil. Aktif-pasif üye çalışmalarımız olacak. Tam örgüt yapısını ölçmemiz lazım" ifadelerine yer verdi.

 

İŞTE ANDIZ'IN LİSTESİ

Murat Uzuner, Yiğit Timur, Meltem Kazan, Zeki Karakadılar, Diydem Seçkin, Aliş Demir, Cem Keleş, Baştürk Hakan Temizel, Burcu Yazıcı, Emre Gümüş, Engin Akbulut, Ali Sarı, Seda Bektaş, Rıza Özcan Elden, Caner Arduç, Umut Bali, Şeyda Efe, Baran Orhan, Elif Oğuz, Sezer Karakaya.

 

KURULTAY DELEGELERİ

Tugay Adak, Aydın Işık, Güney Yılmaz, Savaş Gayretli, Anıl Deniz Pişkin, Cansu Orhan, Sevgi Yaman Kel, Ziya Saygı, Deniz Kartal, Şüheda Polat, Mustafa Can Tekoğlu.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi