14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci

Satranç Ligi’nin üçüncü etabı gerçekleştirildi

Satranç Ligi’nin üçüncü etabı gerçekleştirildi
Güncel Yazdır

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılan ligin üçüncü etabına 639 öğrenci katıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın, Türkiye Satranç Federasyonu işbirliğinde organize ettiği ve İlkokul, ortaokul, lise kategorilerinde gerçekleştirilen Okullararası Satranç Ligi’nin üçüncü etabı gerçekleştirildi. Hafta sonu yapılan üçüncü etap mücadelesinde Cemal Arda Bilir, Süha Özel ve Alperen Sel kategorilerinde birinci oldu.

 

GENÇ SATRANÇÇILARI YALNIZ BIRAKMADILAR

Okullar arası Satranç Ligi’nin üçüncü etabı İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapıldı. İki gün süren etaba 639 öğrenci katıldı. Maçları, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar izledi.

 

ÜÇÜNCÜ ETABIN ŞAMPİYONLARI

İkinci etap maçları Cumartesi gününün ardından Pazar günü yapılan 6 turla devam etti. Pazar günü gerçekleştirilen 6 turun sonunda dereceye giren sporcular belli oldu. Buna göre;

 

İLKOKUL KATEGORİSİNDE

Çayırova Üç Renk Koleji’nden Cemal Arda Bilir birinci, Derince Turgut Reis İlkokulundan Gamze Ark ikinci ve yine aynı okuldan Hasan Maden üçüncü oldu.

 

ORTAOKUL KATEGORİSİNDE

Körfez Fen Lisesi’nden Süha Özel birinci, İzmit Kocaeli Fen Lisesi’nden Servet Hakan Altay ikinci, İzmit Muammer Dereli Fen Lisesi’nden Oğuz Kaan Elibolu üçüncü oldu.

 

LİSE KATEGORİSİNDE

İzmit Özel Atafen Ortaokulu’ndan Alperen Sel birinci, İzmit Özel Atafen Ortaokulundan Abdullah Mert Anık ikinci, Derince Alparslan Ortaokulu’ndan Umut Arda Güzel üçüncü oldu.

 

MADALYALARINI ALDILAR

Etabın sonunda dereceye giren öğrenciler için madalya töreni düzenlendi. Dereceye giren öğrenciler madalyalarını Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Kocaeli Baro Başkanı Sertif Gökçe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve Spor Şube Müdürü Ziyaülhak Sarıgül’ün elinden aldı.

 

DÖRDÜNCÜ ETAP

Öte yandan Haziran ayına kadar devam edecek olan Satranç Ligi’nin dördüncü etabı 24- 25 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilecek. Dördüncü etap maçları Körfez Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılacak.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu